En iyi Klima / Sizi Serinletmeye gölgemiz Yeter...
Daikin N Serisi Klimalar

Baymak´ın klima satışları 7 ayda %56 oranında arttı.

Etiketler:  , , , , ,

(Baymak´ın klima)
Havaların ısınması ve Baymak Elegant modelinin pazarda büyük rağbet görmesiyle Baymak’ın klima satışları geçen yıla göre büyük oranda artış gösterdi. Artış oranı ilk 7 ayda %56’yı buldu.

Son yılların en yüksek sıcaklıklarının yaşandığı temmuz ayı, klima satışlarını deyim yerindeyse patlattı. Bu pazardaki yoğun rekabette de 7 yıl garantisi, şık tasarımı ile yeni nesil inverter klima Elegant ön plana çıktı. Tüketiciler tarafından özellikle tercih edilen Elegant klima, diğer ürünlere göre satış rekoru kırdı. Klima pazarı yılın ilk 6 ayında geçen yılın ilk 6 ayına göre %10 civarında küçülmüştü. Artan sıcaklıklarla temmuz ayında bu küçülmenin kapanması ve satışların geçen yılın ilk 7 ayına göre aynı seviyeye gelmesi bekleniyor. Klima pazarı aynı düzeyde kalırken, Elegant klima satışlarındaki %56’lık artış sayesinde Baymak, pazar payını ciddi şekilde artırdığı bir sezon geçirmiş oldu.

Baymak Genel Müdürü Ender Çolak: “Klima alırken inverter olmasına dikkat edin”

Baymak Genel Müdürü Ender Çolak, tüketicileri klima alırken yeni sezonsal verimlilik standartlarına uygun inverter model olup olmadığına dikkat etmeleri konusunda uyararak, şunları söyledi:
“İklimlerine göre renklendirilmiş Avrupa ve Türkiye haritası bulunan enerji etiketi, sadece yeni sezonsal verimlilik standartlarına uygun inverter cihazlarda bulunuyor. Bu cihazları tercih eden tüketiciler hem kendi ekonomilerine hem de ülke ekonomisine enerji tasarrufu anlamında katkı yapıyorlar. Yeni dönemde enerji tasarruflu ürünler ön planda olacak. 2014’ten bu yana Türkiye’de yeni bir enerji regülasyonu devreye girdi. Buna göre eski, “on/off” denilen klimaların Türkiye’de üretimi ve ithalatı yasaklandı. Ancak stoklarda bu cihazlardan hâlâ bulunduğu yönünde duyumlar alıyoruz. Biz Baymak olarak bu yeni dönem için yeni nesil ERP inverter klimamız Elegant’ı tasarladık. Bu klima odayı sürekli istenilen ısıda tutacak kapasitede çalışma mantığıyla hareket eder. Dolayısıyla motor devamlı aç-kapa yapmaz. Böylece eski tip klimalara göre yüzde 25-35 daha az elektrik harcar. Trafikte sürekli aynı hızla giden bir araç, nasıl hızı sürekli değişen ya da sürekli dur kalk yapan bir araca göre daha az benzin harcıyorsa, Elegant da bunu yapar. Eski tip klimalarda, kullanıcı odasını 20 derece yapmak istediği zaman cihazın motoru oda sıcaklığını bu seviyeye getirene kadar çalışır. Sensörlerinden 20 dereceye ulaşıldığını anladığında ise motor durur. Ancak oda sıcaklığı tekrar yükseldiğinde sensörler tekrar ölçüm yapar ve elektronik kart, motoru yeniden 20 derece uyarısı verir ve klimanın motoru tekrar çalışır. Bu şekilde klimanın motoru dur kalk, dur kalk yaparak çalışmayı sürdürür. İnverter cihazlarda ise motor ilk önce en yüksek kapasiteye yakın bir değerde çalışır. Odayı 20 derece yapar ve ondan sonra elektronik kartı bu odayı sürekli istenilen ısıda tutacak kapasitede çalışma mantığıyla hareket eder. Dolayısıyla motor devamlı aç-kapa yapmaz.”

Ender Çolak, iyi bir klimada aranması gereken özellikleri ve bakım kurallarını da şöyle sıraladı:

• Klima yeni nesil ERP regülasyonuna uygun inverter cihaz olmalı. Bu klimalarda elektik sarfiyatı, esk on/off klimalara göre %25-25 daha düşük olduğundan, 10 yıllık kullanım ömrü de dikkate alınırsa eski on/off cihazlara göre daha yeni nesil ERP inverter cihazlar daha ekonomiktir.
• Klimaların mutlaka ulusal ve uluslararası standartlara uygunluk belgeleri olmalı, servis hizmetini verecek yetkiliye kolaylıkla ulaşılabilmelidir. Yani satış, dağıtım, kurulum gibi hizmetleri standartlaştırmış, bayilik ağı iyi işleyen firmalar tercih edilmelidir.
• Klima iç ve dış ortamda değişik hava şartlarına maruz kalan bir cihazlar. Dolayısıyla ısı transfer yüzeyinde meydana gelen kirlenmeler cihaz performansında düşüklüğe neden olur. Ayrıca, cihaz içerisindeki soğutucu gazın işletme basıncında mevsime göre düzeltme yapılması gerekir. Bu nedenle klima cihazlarında yılda iki kez bakım yapılması son derece önemlidir. Bakımı yapılmayan klimalar verimi düşer, enerji sarfiyatı artar. Klima filtrelerinin temizlenip yeniden takılması ise tüketiciler tarafından da rahatlıkla yapılabilir.

BAYMAK HAKKINDA:

46 yılı aşkın köklü bir geçmişe sahip olan Baymak,Tepeören’de toplam 60.000 m2 alan üzerinde, iki üretim tesisi ile faaliyet göstermektedir.

Türkiye’nin önde gelen üreticilerinden olan Baymak’ın Türkiye genelinde, 1200 münhasır bayisi, 2100’den fazla satış noktası ve 250’nin üzerinde yetkili servisi bulunmaktadır. 800’ün üzerinde çalışanı bulunan ve her zaman ileri teknoloji ile üretim yapmayı hedefleyen Baymak, 2013 yılı itibariyle %100 BDRTHERMEA Grup şirketi haline gelmiştir. BDR Thermea Grubu, Baxi (ingiltere)-De Dietrich (Fransa) ve Remeha(Hollanda) şirketlerinden oluşan, Türkiye, İngiltere, İtalya,Almanya, Fransa, İspanya ve Hollanda’da bulunan üretim tesisleri ile 3 milyar doları aşan ciroya ve 7.000’e yakın çalışana sahip, ısıtma sektöründe Avrupa’nın 3. devgrubu olarak 70 ülkede aktif ticaret yapan öncü bir Hollanda firmasıdır. Baymak/BDR Thermea; ısıtma, yenilenebilir enerji, su ısıtıcılar, soğutma ve su teknolojisi kategorilerinde üretim,ihracat ve ithalat yapmaktadır. Isıtma alanındaki ürünleri arasında kombi, yoğuşmalı kombi, yer tipi kazan, kat kaloriferi,panel radyatör, havlu radyatör, vana ve genleşme tankları yer alırken, iklimlendirme alanında; split klimalar, salon tipi klimalar ve ısı pompaları ile tüketicilere ulaşmaktadır.Yenilenebilir enerji alanında; güneş kollektörleri, biomass kazanlar, biodiesel brülörler, fotovoltaik sistemler ile sektördeki yerini alırken, su ısıtıcıları ve su teknolojileri alanında ise; termosifon, termoboyler, gazlı şofben, boylerler,sirkülasyon pompaları, dalgıç pompalar, atık su pompaları, çok kademeli kendinden emişli santrifuj pompalar ve hidroforlar ile Baymak/BDR Thermea güvencesini kullanıcılarına sunmaktadır.

Haber ile ilgili Doküman ve Video Görüntüleri

DİĞER HABERLER
Baymak´ın klima satışları 7 ayda %56 oranında arttı.
Vaillant klimalar performans ve estetik kadar sağlığın da buluşma noktası
DAIKIN’DEN TÜRKİYE’NİN YENİ NESİL SOĞUTUCU AKIŞKAN R32 İLE ÇALIŞAN İLK KLİMASI: EMURA II
A+++ SOĞUTAN VE ISITAN KLİMA
Baymak Elegant Klima, bu yaz sıcaktan bunalanlara garantili serinlik sağlıyor
İyi Bir Klima Almanın Kuralları
Mitsubishi Electric klimada yaz kampanyasını uzattı
Dünyanın en çok satan klima markası General’in yeni kampanyası yayında
KLİMADA “YÜKSEK PERFORMANS, DÜŞÜK FATURA” NASIL SAĞLANIR?
Ezber Bozan Klima: Kirigamine Zen
Vestel’in Plazma Inverter klima serisi en sağlıklı havayla serinletiyor
General´den Bebekli Aileler için Hijyenik Klima
MITSUBISHI ELECTRIC’TEN KLİMA KONTROLÜNÜ MOBİLLEŞTİREN TEKNOLOJİ
MITSUBISHI ELECTRIC´TEN TEKNOLOJİK KEŞİF
DAIKIN VRV´LER DE EUROVENT SERTİFİKALI OLDU
DAIKIN ISI GERİ KAZANIMLI HAVALANDIRMA CİHAZI VAM FA5 İLE HAVANIZI DEĞİŞTİRİYOR
MERSİN NEW CITY İKLİMLENDİRMEDE DAIKIN´İ TERCİH ETTİ
MITSUBISHI ELECTRIC’TEN A+++ ISINMA KONFORU VE ENERJİ TASARRUFU
MITSUBISHI ELECTRIC´TEN MÜCEVHER KLİMA
DAIKIN´DEN GAYRİMENKUL SEKTÖRÜNE 2015 YILI HEDİYESİ VRV IV HR
 RSS Girişler  RSS Yorumlar


Klima, Klima Fiyatları

Firma Rehberi, Firma Ekle, Firma Kaydet


Şu an sitede 532 ziyaretci bulunmaktadır.
Designed by IDS