En iyi Klima / Sizi Serinletmeye gölgemiz Yeter...
Daikin N Serisi Klimalar

Ezber Bozan Klima: Kirigamine Zen

Etiketler:  , , , , , , , , ,

(Kirigamine Zen)
Mitsubishi Electric´in “Kirigamine Zen” serisi klimaları, yeni enerji verimliliği (sezonsal verimlilik) kriterlerine uygun olarak geliştirilerek tüm dünya ile aynı anda Türkiye’de tüketicilerle buluştu.

Ürün ve hizmetleriyle müstakil konutlardan rezidanslara, ticari alanlardan her türlü kamu alanlarına iklimlendirme çözümü sunan Mitsubishi Electric´in “Kirigamine Zen” serisi klimaları, yeni enerji verimliliği (sezonsal verimlilik) kriterlerine uygun olarak geliştirildi ve tüm dünya ile aynı anda Türkiye’de tüketicilerle buluştu.

Kirigamine Zen serisi klimalar, estetik görünümü ve sezonsal verimlilik kriterlerine göre soğutmada A+++‘a ulaşan enerji verimliliğiyle dikkat çekiyor.

Mitsubishi Electric Kirigamine Zen serisindeki üç farklı renk ve beş farklı kapasite seçeneği ile ihtiyaca en uygun seçim yapılabiliyor. Ayrıca bu serideki cihazlar bir iç üniteye bir dış ünite montajı ile mono split olarak veya yer tasarrufu sağlayan ve sekiz iç üniteye kadar bağlantı yapılabilen tek bir dış üniteyle multi sistem olarak kullanılabiliyor.

A+++ soğutma
Türkiye’de 24 Aralık 2013 tarihinde yayınlanan yeni tebliğe göre klimalar artık sezonsal performansları ile değerlendiriliyor. Soğutma ve ısıtma modundaki sezonsal verimlilik değerlerine (SEER ve SCOP değerleri), yeni ölçümleme yöntemleri ile ulaşılıyor. Daha önce cihazların enerji sınıfları tek bir çalışma noktası için belirlenirken, şimdi tüm sezonu kapsayacak şekilde birçok çalışma noktası için hesaplamalar yapılıyor. Bu sayede, yeni hesaplanan sezonsal verimlilik değerleri ile ürünün performansı gerçeğe en yakın şekilde belirleniyor.

Mitsubishi Electric Kirigamine Zen serisi klimalar, soğutma çalışması için yönetmeliğin belirlediği en verimli sınıf olan A+++ enerji sınıfına ulaşan teknolojiye sahip. Isıtmada da segmentinin en verimli cihazlarından olan Zen serisi, A++ enerji sınıfına kadar ulaşan modeller içeriyor.

Ödüllü Tasarım
Mitsubishi Electric fabrikalarının doğaya dost, çevreci üretim anlayışıyla, son teknoloji ve yüksek işçilik kalitesinin sinerjisinde üretilen Zen serisinin tasarımı otoritelerin onayı ile taçlandırıldı. Zen serisinin parlak yüzeyi ile ilgi çeken görünümü kolay temizlenebilmesi sayesinde ilk günkü yapısını uzun yıllar koruyabiliyor. Asil ve sade tasarımı cihazların her türlü iç mimari yapıya uyumunu sağlarken sahip olduğu beyaz, gümüş ve siyah renk seçenekleri bu uyumu destekleyen diğer ayrıcalıklı özelliği olarak dikkat çekiyor. Beyaz rengin ferahlığı, siyah rengin sofistike çarpıcılığı ve gümüş rengin asil zarafeti konfor beklentilerini en üst noktada karşılıyor.

Kompakt Yapı
Cihazlarda kullanılan yüksek verimli kompresör ve ısı değiştiriciler serinin tüm kapasitelerinin kompakt tek bir kasa içerisinde yer almasını sağlıyor. Genişliği sadece 895 mm, derinliği ise 195 mm olan iç ünite ebatları, cihazların montaj yeri alternatiflerini artırıyor, iç mimarinin estetiği içerisinde uyum içinde var olmasını garanti ediyor.
Fonksiyonellik
Geliştirilen, Mitsubishi Electric patentli üfleme ağzı, çift kanat tasarımı sayesinde ısıtma veya soğutma çalışmasında havanın en konforlu ve homojen şekilde ortamda sirküle edilmesini sağlıyor. Oluşturulan doğal akış kullanıcıyı rahatsız edebilecek hava çarpmalarını engelleyerek ortamı hızlı ve verimli iklimlendiriyor.

Zen serisi klimalar, salınımlı hava akımı yaratarak, konfor kaybı yaşatmadan, kullanıldığı alanı ilave yüzde 20’ye varan enerji tasarrufu ile iklimlendiren “Econo-Cool” fonksiyonuna sahip. Ayrıca düzenli bakımı yapıldığında filtreleme özelliğini 10 yıla kadar koruyan Nano Platinium Filtresi, hem iç hem de dış ünitedeki düşük ses gücü seviyesi, servis hizmetini hızlandıran arıza tespit sistemi ile birçok konfor, verim ve iç hava kalitesi teknolojilerini bünyesinde barındırıyor.

Sınırların Ötesinde Kontrol
Günümüz koşullarında planlı yaşantı ihtiyacına cevap verebilecek bir fonksiyon olarak Kirigamine Zen klimalarda bulunan günlük ve haftalık programlama özelliği ile kullanıcılar cihazlarını istedikleri zaman çalışmak üzere ayarlayabiliyor. Açma-kapama programlaması sağlayan günlük timer fonksiyonunun yanı sıra her güne dört farklı komut ile toplamda 28 ayrı tanımlama yapılabilen haftalık programlama sistemi cihazların detaylı ve otomatik kontrol edilmesini sağlıyor.

Mitsubishi Electric’in klima kontrol özgürlüğü için sunduğu ve opsiyonel olarak kullanabilecek MELCloudTM bağlantısı ile klimaların internet üzerinden bilgisayar, tablet veya akıllı telefon ile her yerden kumanda edilmesi de mümkün. Bu sistem ile kayıtlı birden fazla klimanın, ayrı ayrı açıp kapanması sağlanabiliyor, çalışma fonksiyonu, ayar sıcaklığı, fan hızı ve kanat üfleme açısı değiştirilebiliyor. Zaman içerisinde dış ortam sıcaklığı, ayar sıcaklığı gibi çeşitli raporlar alınıp, klima kullanım alışkanlıkları irdelenebiliyor. Bu sayede daha fazla tasarruf etmek için verimli bir klima yönetim modeli oluşturulabiliyor.

Yeniden Kullanılabilir Teknoloji
Mitsubishi Electric Kirigamine Zen serisi klimalar, var olan klima tesisatına uyum sağlayan bir teknolojiye sahip. Sektörde öncü olan yeniden kullanılabilir boru teknolojisi ile eskiden R22 soğutucu akışkan ile çalışan bir tesisata, R410A soğutucu akışkan ile çalışan klimaları adapte etmek mümkün. Böylece, evin dekorasyonuna önemli ölçüde müdahalede bulunmadan, montaj süresi ve maliyetlerinde avantaj sağlanıyor.

klima.mitsubishielectric.com.tr

Haber ile ilgili Doküman ve Video Görüntüleri

DİĞER HABERLER
Baymak´ın klima satışları 7 ayda %56 oranında arttı.
Vaillant klimalar performans ve estetik kadar sağlığın da buluşma noktası
DAIKIN’DEN TÜRKİYE’NİN YENİ NESİL SOĞUTUCU AKIŞKAN R32 İLE ÇALIŞAN İLK KLİMASI: EMURA II
A+++ SOĞUTAN VE ISITAN KLİMA
Baymak Elegant Klima, bu yaz sıcaktan bunalanlara garantili serinlik sağlıyor
İyi Bir Klima Almanın Kuralları
Mitsubishi Electric klimada yaz kampanyasını uzattı
Dünyanın en çok satan klima markası General’in yeni kampanyası yayında
KLİMADA “YÜKSEK PERFORMANS, DÜŞÜK FATURA” NASIL SAĞLANIR?
Ezber Bozan Klima: Kirigamine Zen
Vestel’in Plazma Inverter klima serisi en sağlıklı havayla serinletiyor
General´den Bebekli Aileler için Hijyenik Klima
MITSUBISHI ELECTRIC’TEN KLİMA KONTROLÜNÜ MOBİLLEŞTİREN TEKNOLOJİ
MITSUBISHI ELECTRIC´TEN TEKNOLOJİK KEŞİF
DAIKIN VRV´LER DE EUROVENT SERTİFİKALI OLDU
DAIKIN ISI GERİ KAZANIMLI HAVALANDIRMA CİHAZI VAM FA5 İLE HAVANIZI DEĞİŞTİRİYOR
MERSİN NEW CITY İKLİMLENDİRMEDE DAIKIN´İ TERCİH ETTİ
MITSUBISHI ELECTRIC’TEN A+++ ISINMA KONFORU VE ENERJİ TASARRUFU
MITSUBISHI ELECTRIC´TEN MÜCEVHER KLİMA
DAIKIN´DEN GAYRİMENKUL SEKTÖRÜNE 2015 YILI HEDİYESİ VRV IV HR
 RSS Girişler  RSS Yorumlar


Klima, Klima Fiyatları

Firma Rehberi, Firma Ekle, Firma Kaydet


Şu an sitede 134 ziyaretci bulunmaktadır.
Designed by IDS