En iyi Klima / Sizi Serinletmeye gölgemiz Yeter...
Daikin N Serisi Klimalar

Klima bakımı için yazın kavurucu sıcaklarını beklemeyin

Etiketler:  , , , , ,

(Klima bakımı için yazın kavurucu sıcakları beklemeyin)
Makine mühendisi ve enerji uzmanı Umut Barış Ballıkaya, ev ve işyerleriyle arabaların vazgeçilmez ihtiyaçları haline gelen klimaların bakımının zamanında yapılmasını önerdi. Özellikle yaz sıcakları bastırmadan temizlenmesini tavsiye eden Ballıkaya, Vatandaşlarımız, kavurucu sıcakların en rahatlatıcı çaresi olarak görülen ve neredeyse tüm yaşam alanlarında kullanılan klimaların periyodik bakımına, temizliğine ve konumlandırılmasına dikkat etmemesi durumda fazla enerji tüketiminden dolayı maddi kayıplara uğrayacağı gibi çeşitli hastalıklarla da karşı karşıya kalabilir. dedi.

Klima bakımının, aksatılmaması gereken önemli bir işlem olduğunun altını çizen Ballıkaya, Bakım masrafından kaçan birçok vatandaşımızın cebinden, gerek yaz boyunca ortaya çıkan arızalar sebebiyle gerekse fazla enerji tüketiminden dolayı daha fazla para çıkmaktadır. Ayrıca klimaların sebep olduğu lejyoner hastalığı, bir çeşit zatürredir. Bunu yapan mikroplar, bakım ve temizliği yapılmayan klimaların filtrelerine yerleşip kolonize olarak havaya yayılmakta ve solunum yoluyla bulaşmaktadır. Özellikle yaşlı ve çocukları daha çok etkilemektedir. şeklinde konuştu.

Vatandaşlar tarafından çoğu zaman önemsiz zannedilen klima bakımının, kavurucu sıcaklarda ortaya çıkabilecek birçok problemi ortadan kaldıracağını bildiren Umut Barış Ballıkaya, yapılması gerekenleri şöyle sıraladı: Yaşanan ve çalışılan ortamlardaki klimalar vasıtasıyla soğutmak ya da ısıtmak amacıyla dolaştırılan hava, sağlığı doğrudan etkilemektedir. Çalışma prensibinden dolayı ortam havasında bulunan mikroorganizmaların, klima içinde uygun sıcaklık ve nem ortamında üreyebilme şartları oluşur. Klimanın fanı vasıtasıyla ortama gönderilen havanın bakteri, mantar ve küfler gibi zararlı canlılardan tamamen arındırılması gerekir. Bunun için en fazla 15 günde bir hava filtresinin temizlenmesi, yaz ve kış mevsimlerine girmeden önce de uygun kimyevi temizleyicilerle iç ünite ve serpantinlerinin yıkanması başta olmak üzere bütün periyodik bakımlarının yapılması gerekir. Bunun yanında enerjinin gün geçtikçe pahalı hale gelmesi, klimadan en yüksek performansı elde etmemiz gerçeğini ve gereğini ortaya çıkarmıştır. Periyodik bakım, aynı zamanda klima serpantinlerde ısı transferinin rahat olmasını, bu da enerji tasarrufuna ve istenen konfora daha kısa sürede ulaşılmasını sağlar. Filtre temizliğiyle yapılan hafif bakım, klimanın performansını arttırır ancak daha sağlıklı bir hava teneffüs edebilmemiz için yılda en az iki defa, yaz ve kışa girerken yetkili servislerce ayrıntılı bakım yapılması gerekir.

Haber ile ilgili Doküman ve Video Görüntüleri

DİĞER HABERLER
Baymak´ın klima satışları 7 ayda %56 oranında arttı.
Vaillant klimalar performans ve estetik kadar sağlığın da buluşma noktası
DAIKIN’DEN TÜRKİYE’NİN YENİ NESİL SOĞUTUCU AKIŞKAN R32 İLE ÇALIŞAN İLK KLİMASI: EMURA II
A+++ SOĞUTAN VE ISITAN KLİMA
Baymak Elegant Klima, bu yaz sıcaktan bunalanlara garantili serinlik sağlıyor
İyi Bir Klima Almanın Kuralları
Mitsubishi Electric klimada yaz kampanyasını uzattı
Dünyanın en çok satan klima markası General’in yeni kampanyası yayında
KLİMADA “YÜKSEK PERFORMANS, DÜŞÜK FATURA” NASIL SAĞLANIR?
Ezber Bozan Klima: Kirigamine Zen
Vestel’in Plazma Inverter klima serisi en sağlıklı havayla serinletiyor
General´den Bebekli Aileler için Hijyenik Klima
MITSUBISHI ELECTRIC’TEN KLİMA KONTROLÜNÜ MOBİLLEŞTİREN TEKNOLOJİ
MITSUBISHI ELECTRIC´TEN TEKNOLOJİK KEŞİF
DAIKIN VRV´LER DE EUROVENT SERTİFİKALI OLDU
DAIKIN ISI GERİ KAZANIMLI HAVALANDIRMA CİHAZI VAM FA5 İLE HAVANIZI DEĞİŞTİRİYOR
MERSİN NEW CITY İKLİMLENDİRMEDE DAIKIN´İ TERCİH ETTİ
MITSUBISHI ELECTRIC’TEN A+++ ISINMA KONFORU VE ENERJİ TASARRUFU
MITSUBISHI ELECTRIC´TEN MÜCEVHER KLİMA
DAIKIN´DEN GAYRİMENKUL SEKTÖRÜNE 2015 YILI HEDİYESİ VRV IV HR
 RSS Girişler  RSS Yorumlar


Klima, Klima Fiyatları

Firma Rehberi, Firma Ekle, Firma Kaydet


Şu an sitede 1387 ziyaretci bulunmaktadır.
Designed by IDS