En iyi Klima / Sizi Serinletmeye gölgemiz Yeter...
Daikin N Serisi Klimalar

HİJYENİK MEKANLARDA AIRFEL Laminar Flow ünitelerin sağladığı avantajlar.

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , , ,

(HİJYENİK MEKANLARDA AIRFEL)
Laminar Flow Ünitelerin Önemi
Ameliyat yapılan ortamın hava kalitesinin belli bir kriterde olmaması, hastaların ameliyat esnasında enfeksiyona yakalanma riskini artırmaktadır. Hijyenik sistemlerin kullanıldığı ve havanın ameliyat yapılan bölgeye laminar akımlı havalandırma cihazlan ile aktarılması, havanın kirlilik oranını düşürmekte ve güvenilir bir seviyeye geçmektedir.
Hava akışları, karışık (türbülanslı) ve laminar akış olmak üzere iki gruba ayrılır. Karışık akışlarda hava içindeki partiküllerin taşınması, laminar akışa göre daha fazla olup, partiküller bir noktadan diğerine çok daha fazla taşınmaktadır. Karışık akımlı ameliyathanelerde, partiküller (toz, virüs ve mikroplar) homojen bir şekilde dağılmaktadır.
Laminar Flow üniteleri bu problem! Gidermek için üretilmiştir. Laminar Flow ünitelerinde, partikül taşınma ihtimali çok daha düşüktür. Laminar Flow üniteleri ameliyat yapılan bölgede bulunan hasta doktorların üzerinde Laminar bir tabaka oluşturur, bu şekilde hasta bakteri, virüs ve mikroplardan korunur.

Laminar Flow ünitelerin sağladığı avantajlar
1.DIN 1946/kisim4 ve DIN 4799 standartlarımda istenen şartların sağlanması
2.Mikropların hastaya geçmesinin engellenmesi
3. Ameliyat yapılan bölgenin hava kalitesinin yükseltilmesi 4.Otomasyon kullanılarak, ameliyathanenin nem ve sıcaklığının istenen şartlarda tutulması.

Laminar Flow ünitelerin yapısı
Laminar Flow ünitesi üç ana elemandan oluşur: gövde, hepa fitre ve leminarizator. Hava hepa filtreden sonra, Özel tasarlanmış patentli bir laminarizatorden geçirilerek laminar bir akış sağlanır.
Rox Laminar Flowların kullanıldığı ameliyathanelerde kirlenme derecesi 0,1´ e kadar düşürülmektedir. Dın 1946 /kısım 4 ´ de istenen değer 0,67´dir.Rox Laminar Flow ünitelerin testleri, Berlin Teknik Üniversitesi’ne baglı Hermann-Reitscel Enstitüsü tarafımdan yapılmaktadır.
Laminar Flow ünitesinin kutusu ve hava kanal yerleri paslanmaz çeliktir. Cihaz içini aydınlatan lambalar bulunmaktadır. Fitre testleri için gövde içinde gerekli oyuklar bırakılmıştır. Hava dağıtıcılar çıkartılarak filtre değişimi ve basınç bölümünün dezenfekte işlemi rahatlıkla yapılabilir.
Laminar Flow secimi
Ameliyathanelerde istenen hava kalitesi ve hava debisine göre secim yapılır. Cihaz çıkısındaki hava hızı 0,15m/s ve 0,25m/s arasında olacak şekilde olmalıdır.

Öncelikle hijyenik mekan tanımlamasına bakmak gerekir. Ameliyathaneler, ilaç imalathaneleri, gıda imalathaneleri ve hassas elektronik parçaların imal edildiği yerler terminolojide hijyenik mekanlar olarak isimlendirilir. Hijyenik mekanların iklimlendirilmesinde bir otel veya ofis ortamından farklı olarak, sıcaklık ve nem kontrolünün dışında ortamdaki toz partikülü ve mikroorganizmaların da kontrol altında tutulması çok önemli bir ayrıntıdır. Hijyenik klima sistemlerinin en önemli parçası, bu mekanlara ait havanın şartlandırıldığı klima santralleridir. Bunun dışında klima santralinden alınan havanın ortama taşındığı kanallar, ortama üfleyen menfezler ve menfezden önce monte edilen hassas filtreler bu sistemlerin en önemli parçalarıdır.Özellikle bu mekanlara sağlanacak havanın mikro organizma ve toz partiküllerinden arındırılmış olması, öncelikle klima santralının dizaynına bağlıdır. Dolayısıyla bu tür yatırımlarda en çok dikkat edilmesi gereken şey doğru dizayn edilmiş bir klima santralidir. Airfel, 2006 yılında hijyenik klima santrallerinin en önemli imalatçısı konumunda olan Airfel ‘know-how’ı ile Çorlu farikasında hijyenik klima santralı imalatına başlamıştır. Kısa bir zaman içerisinde Medicana Hastanesi, Sandoz İlaç, Mustafa Nevzat İlaç, Abdi İbrahim İlaç, Amerikan Hastanesi, Bayındır Hastanesi, Kervan Süt, Evyap gibi sektörlerinin önde gelen kuruluşlarına hijyenik klima santralleri temin etme başarısı göstermiştir. TUV-Hijyen, TUV, CE, GOST, TSE sertifikalarına sahip olan Airfel Klima santrallerinin önemli bir bölümünün ihraç edilmesi bizim hedeflerimiz arasında yer alıyor. Türkiye’de hijyen konusuna gerekli özenin gösterildiği söylenemez. Halen bazı hastanelerde ve imalat alanlarında split klima ile soğutma yapılmaya çalışılıyor. Sağlık Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan yeni yönetmelikler, önümüzdeki günlerde Türkiye’nin bu konuda büyük bir atılıma gireceğinin işareti sayılabilir. Buna bağlı olarak sektördeki iş hacminin de çok büyüyeceğini öngörüyor ve planlarımızı buna göre yapıyoruz.

Airfel, hijyenik olarak tasarlanmış klima santrallerini konfor uygulamalarına da adapte ederek sektördeki malzeme kalitesinin artmasına öncülük ediyor. Bu alandaki çalışmaları ile yüzde 25 pazar payına ulaşmayı hedefliyor.

Haber ile ilgili Doküman ve Video Görüntüleri

Puanla: Oy Sayısı:2 Okunma:140688

Haber Hakkındaki Yorumlarınızı Lütfen Bizimle Paylaşın..

 

DİĞER HABERLER
Baymak´ın klima satışları 7 ayda %56 oranında arttı.
Vaillant klimalar performans ve estetik kadar sağlığın da buluşma noktası
DAIKIN’DEN TÜRKİYE’NİN YENİ NESİL SOĞUTUCU AKIŞKAN R32 İLE ÇALIŞAN İLK KLİMASI: EMURA II
A+++ SOĞUTAN VE ISITAN KLİMA
Baymak Elegant Klima, bu yaz sıcaktan bunalanlara garantili serinlik sağlıyor
İyi Bir Klima Almanın Kuralları
Mitsubishi Electric klimada yaz kampanyasını uzattı
Dünyanın en çok satan klima markası General’in yeni kampanyası yayında
KLİMADA “YÜKSEK PERFORMANS, DÜŞÜK FATURA” NASIL SAĞLANIR?
Ezber Bozan Klima: Kirigamine Zen
Vestel’in Plazma Inverter klima serisi en sağlıklı havayla serinletiyor
General´den Bebekli Aileler için Hijyenik Klima
MITSUBISHI ELECTRIC’TEN KLİMA KONTROLÜNÜ MOBİLLEŞTİREN TEKNOLOJİ
MITSUBISHI ELECTRIC´TEN TEKNOLOJİK KEŞİF
DAIKIN VRV´LER DE EUROVENT SERTİFİKALI OLDU
DAIKIN ISI GERİ KAZANIMLI HAVALANDIRMA CİHAZI VAM FA5 İLE HAVANIZI DEĞİŞTİRİYOR
MERSİN NEW CITY İKLİMLENDİRMEDE DAIKIN´İ TERCİH ETTİ
MITSUBISHI ELECTRIC’TEN A+++ ISINMA KONFORU VE ENERJİ TASARRUFU
MITSUBISHI ELECTRIC´TEN MÜCEVHER KLİMA
DAIKIN´DEN GAYRİMENKUL SEKTÖRÜNE 2015 YILI HEDİYESİ VRV IV HR
 RSS Girişler  RSS Yorumlar


Klima, Klima Fiyatları

Firma Rehberi, Firma Ekle, Firma Kaydet


Şu an sitede 704 ziyaretci bulunmaktadır.
Designed by IDS