En iyi Klima / Sizi Serinletmeye gölgemiz Yeter...
Daikin N Serisi Klimalar

ARTAN ENERJİ FATURALARINA EN İYİ ÇÖZÜM DAIKIN PREMIX TAM YOĞUŞMALI KOMBİ İLE GELİYOR

Etiketler:  , , , , , ,

(ARTAN ENERJİ FATURALARINA EN İYİ ÇÖZÜM DAIKIN PREMIX TAM YOĞUŞMALI KOMBİ İLE GELİYOR)
ARTAN ENERJİ FATURALARINA EN İYİ ÇÖZÜM DAIKIN PREMIX TAM YOĞUŞMALI KOMBİ İLE GELİYOR

Elektrik ve doğalgaza gelen zamlar, tüketiciyi kara kara düşündürüyor. Hane halkının genel giderleri arasında kira ve gıdadan sonra en büyük harcama kalemlerini oluşturan elektrik ve doğalgaz faturalarını aşağıya çekmenin yolunu arayan tüketiciler, çareyi enerji tasarruflu ürünlerde arıyor.

Geçtiğimiz günlerde açıklanan elektrik ve doğalgaz zamları, sonbahar ve kış aylarında gelecek faturaları düşünen vatandaşların kabusu oldu. Hanenin kira ve mutfak masraflarından sonra en yüksek harcama kalemleri olan doğalgaz ve elektrik yeni zamlarla yüzde 15 oranında artmış oldu. Yeni zamlarla birlikte faturaları aşağıya çekmek için yeni arayışlara giren tüketiciler, enerji tasarrufu yüksek ürünlere yöneliyor.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunca (EPDK) doğalgaz fiyatlarına yüzde 13,73 ila yüzde 14,97 oranında zam yapıldığı bildirildi. 1 Ağustos’tan itibaren geçerli olan zamlar ise vatandaş da endişe yarattı. Uzmanlar, önümüzdeki kış aylarının 2018 ve 2019 yıllarına göre daha soğuk ve yağışlı geçeceğini açıklarken, özellikle kış aylarında ısınma için kullanılan kombiler konusunda tüketicileri uyardılar. Gelen zamlarla beraber ısınma giderlerinin daha da artacağını belirten uzmanlar, tüketicilerin enerji tasarruflu ürünlere yönelmesini söylüyor.

2018 yılında toplam doğal gaz tüketimi 48,9 milyar metreküp ve hane başına harcama 905 metreküp oldu Ancak sadece kombi kullanan doğalgaz aboneleri Marmara ve Ege bölgesinde ortalama bin 500 TL doğalgaz faturası öderken Doğu Anadolu gibi kış mevsiminin daha uzun ve sert geçtiği bölgelerde 2 bin TL’nin üzerinde bir maliyet ile karşı karşıya kaldılar.

İklimlendirme sektörünün öncü şirketlerinden Daikin, kendi tasarladığı tam yoğuşmalı kombilerin yüksek teknolojisi sayesinde yoğuşmasız kombilere göre doğalgaz tüketiminde yüzde 20 ila 30 arasında tasarruf sağlıyor. Bunun yanı sıra kombileri, çalışırken kullanılan elektrik enerjisinden de tasarruf etmeyi sağlayan özel bir pompaya sahip. Cihaz bu şekilde yüzde 30 oranında elektrik enerjisi tasarrufu da sağlayarak tüketicinin yüzünü güldürüyor.

Enerji zamları ve tasarruflu cihazlar hakkında bilgi aldığımız Daikin Türkiye CEO’su Hasan Önder, kombi alanında yaptıkları AR-GE çalışmalarıyla enerji tasarruflu ve verimli kombi modelleri geliştirdiklerini, bu kombilerle hem kalite performans hem de enerji verimliliği konusunda vatandaşın yüzünü güldüreceklerini söyledi. Yatırımlar hakkında bilgi veren Önder, “Daikin Premix Tam Yoğuşmalı Kombi ile Avrupa’yı da feth ettik. Oradaki kullanıcılardan da tam not alarak büyük çaplı bir ihracaat gerçekleştirdik. Artan ihracat için 950 milyon TL civarı bir ek yatırımla Adapazarı Hendek’teki fabrikada büyüme ve geliştirme çalışmaları yapıyoruz. Bu yıl 150 bin adetin üzerinde kombi üretimi yaptık, 2020 yılında artan konut sayısını da dikkate alarak üretimimizi 250 bin adete çıkarmayı hedefliyoruz” dedi.

Haber ile ilgili Doküman ve Video Görüntüleri

DİĞER HABERLER
ISK-SODEX İSTANBUL´A DAIKIN´İN AİRFEL ÇIKARMASI
YENİ KOMBİ ALACAKLAR DİKKAT!
DAIKIN TÜRKİYE, SERMAYESİNİ 1 MİLYAR 100 MİLYON TL’YE ÇIKARDI
Japon devi Daikin, mucidi olduğu R-32 patentlerine erişimi kolaylaştırıyor.
DAIKIN, ENERJİ VERİMLİLİĞİ DANIŞMANLIK HİZMETLERİ (EVD) İLE TÜRKİYE’YE BÜYÜK KATKI SUNUYOR
ARTAN ENERJİ FATURALARINA EN İYİ ÇÖZÜM DAIKIN PREMIX TAM YOĞUŞMALI KOMBİ İLE GELİYOR
DAIKIN VAM-J İLE HAVALANDIRMADA TASARRUF VE KALİTE DEVRİ BAŞLIYOR
UZMAN GÜNLERİNDE HİJYENİK KLİMA SANTRALİ KONUŞULDU
TÜRKİYE’NİN DEV PROJELERİ DAIKIN İLE GÜÇLENİYOR
DAIKIN, NİHAT SIRDAR İLE BİNLERCE KİŞİYE ´DOĞRU HAVAYI´ ANLATTI
Sıcak su eldesinde ısı pompasıyla büyük tasarruf
ENER LOT21 UYUMLU YENİ DAIKIN VRV IV+
TÜRKİYE, KLİMADA 4+ İLE TANIŞIYOR, DOĞRU HAVAYA KAVUŞUYOR
DAIKIN’DEN KENDİ KENDİNİ TEMİZLEYEN KLİMA
DAIKIN TÜRKİYE, İSO 500’DE 75 BASAMAK BİRDEN YÜKSELDİ
DAIKIN, SOĞUTMADAN SONRA ISITMADA DA LİDERLİĞE KOŞUYOR!
DAIKIN KLİMALARDA YÜZDE 45 İNDİRİMLİ BAKIM KAMPANYASI´NA BAŞLADI
DAIKIN, DÜNYA İKLİM GÜNܒNDE FARKINDALIK YARATIYOR
Alarko Carrier, TTMD Bursa Temsilciliği tarafından düzenlenen seminerde sektör profesyonelleri ve öğretim üyeleriyle buluştu.
Buderus Logamatic TC100 Yeni Nesil Akıllı Oda Kumandası Yenilendi!
 RSS Girişler  RSS Yorumlar


Klima, Klima Fiyatları

Firma Rehberi, Firma Ekle, Firma Kaydet


Şu an sitede 268 ziyaretci bulunmaktadır.
Designed by IDS