En iyi Klima / Sizi Serinletmeye gölgemiz Yeter...
Daikin N Serisi Klimalar

Sıcak su eldesinde ısı pompasıyla büyük tasarruf

Etiketler:  , , , , , , , ,

(Sıcak su eldesinde ısı pompasıyla büyük tasarruf)
Sıcak su eldesinde ısı pompasıyla büyük tasarruf

İklimlendirme sektörünün öncü markası Daikin, tasarruf sağlayan çevreci ürünleriyle tüketiciye yeni kapılar açıyor. Düşük maliyet gideriyle alternatif bir çözüm olarak dikkat çeken Daikin Monoblok sıcak kullanım suyu ısı pompası ev, ofis, kuaför ve restoran gibi sıcak suyun sık kullanıldığı yerlerde ideal bir ürün olarak tanımlanıyor. Sezonsal verimliliği A+ olan Daikin Monoblok, elektrikli termosifona göre 3.6 kat; LPG’li şofbene göre ise yaklaşık 5 kat daha düşük enerji tasarruf sağlıyor. Ürün monoblok yapısı nedeniyle bina dış cephesinde dış ünite montajı ve soğutucu akışkan borulaması gerektirmiyor.

Isı pompalarıyla da iklimlendirme sektöründe adından söz ettiren Daikin’in, sıcak kullanım suyu sağlayan ürünü Daikin Monoblok; konutlardan işyerlerine kadar farklı kullanım alanlarında alternatif bir ürün olarak öne çıkıyor.

Daikin Monoblok sıcak kullanım suyu ısı pompası, elektrikli termosifon ve LPG yakıtlı şofben gibi su ısıtıcılarına göre çok daha düşük işletme maliyeti sağlıyor. Özellikle sıcak suyun yoğun olarak kullanıldığı kuaför, restoran, butik otel gibi işletmelerin yanı sıra evinde konfor arayanlar için de önemli bir çözüm oluşturuyor. Sezonsal verimliliği EN 16147’ye göre A+ olan ürün, ısı pompası ile 62°C’ye kadar; elektrik rezistans desteği ile de 75°C’ye kadar sıcak su üretebiliyor. Daikin sıcak su ısı pompası elektrikli termosifona göre 3,6 kat, LPG ile çalışan şofbene göre yaklaşık 5 kata kadar daha düşük işletme maliyeti oluşturarak son kullanıcıya büyük tasarruf imkanı sağlıyor. Daikin Monoblok, yaz aylarında sıcak su üretimi yaparken ortam soğutmasını da sağlayabiliyor. Ekstra enerji tasarrufu yaratan bu durum ürünün en güzel özellikleri arasında yer alıyor.

200 ve 260 litre olmak üzere 2 farklı depolama kapasitesinde tüketiciye sunulan Daikin Monoblok sıcak kullanım suyu ısı pompası, güneş kolektörü veya PV ile entegre olarak çalışabiliyor. Bu özellik işletme maliyetini çok daha aşağılara düşürebilen bir faktör olduğu için cihaz kısa sürede kendini amorti ediyor.

Kompakt ölçülere sahip olan ürün, 0,36 metrekare gibi çok az yer kaplıyor. Bu nedenle küçük alanlara bile montajı kolayca yapılabiliyor. 2 metre mesafede sadece 36 dB çalışma ses seviyesi ile şaşırtıcı bir sessizlik sunan cihaz, monoblok yapısı nedeniyle soğutucu akışkan borulama ihtiyacı gerektirmiyor. Cihaz, fiş prize takıldığı anda direkt çalıştırılabiliyor.

Haber ile ilgili Doküman ve Video Görüntüleri

DİĞER HABERLER
ISK-SODEX İSTANBUL´A DAIKIN´İN AİRFEL ÇIKARMASI
YENİ KOMBİ ALACAKLAR DİKKAT!
DAIKIN TÜRKİYE, SERMAYESİNİ 1 MİLYAR 100 MİLYON TL’YE ÇIKARDI
Japon devi Daikin, mucidi olduğu R-32 patentlerine erişimi kolaylaştırıyor.
DAIKIN, ENERJİ VERİMLİLİĞİ DANIŞMANLIK HİZMETLERİ (EVD) İLE TÜRKİYE’YE BÜYÜK KATKI SUNUYOR
ARTAN ENERJİ FATURALARINA EN İYİ ÇÖZÜM DAIKIN PREMIX TAM YOĞUŞMALI KOMBİ İLE GELİYOR
DAIKIN VAM-J İLE HAVALANDIRMADA TASARRUF VE KALİTE DEVRİ BAŞLIYOR
UZMAN GÜNLERİNDE HİJYENİK KLİMA SANTRALİ KONUŞULDU
TÜRKİYE’NİN DEV PROJELERİ DAIKIN İLE GÜÇLENİYOR
DAIKIN, NİHAT SIRDAR İLE BİNLERCE KİŞİYE ´DOĞRU HAVAYI´ ANLATTI
Sıcak su eldesinde ısı pompasıyla büyük tasarruf
ENER LOT21 UYUMLU YENİ DAIKIN VRV IV+
TÜRKİYE, KLİMADA 4+ İLE TANIŞIYOR, DOĞRU HAVAYA KAVUŞUYOR
DAIKIN’DEN KENDİ KENDİNİ TEMİZLEYEN KLİMA
DAIKIN TÜRKİYE, İSO 500’DE 75 BASAMAK BİRDEN YÜKSELDİ
DAIKIN, SOĞUTMADAN SONRA ISITMADA DA LİDERLİĞE KOŞUYOR!
DAIKIN KLİMALARDA YÜZDE 45 İNDİRİMLİ BAKIM KAMPANYASI´NA BAŞLADI
DAIKIN, DÜNYA İKLİM GÜNܒNDE FARKINDALIK YARATIYOR
Alarko Carrier, TTMD Bursa Temsilciliği tarafından düzenlenen seminerde sektör profesyonelleri ve öğretim üyeleriyle buluştu.
Buderus Logamatic TC100 Yeni Nesil Akıllı Oda Kumandası Yenilendi!
 RSS Girişler  RSS Yorumlar


Klima, Klima Fiyatları

Firma Rehberi, Firma Ekle, Firma Kaydet


Şu an sitede 219 ziyaretci bulunmaktadır.
Designed by IDS