En iyi Klima / Sizi Serinletmeye gölgemiz Yeter...
Daikin N Serisi Klimalar

TÜRKİYE’DE 60 MİLYON KİŞİ KİRLİ HAVA SOLUYOR

Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , , ,

(TÜRKİYE’DE 60 MİLYON KİŞİ KİRLİ HAVA SOLUYOR)

(TÜRKİYE’DE 60 MİLYON KİŞİ KİRLİ HAVA SOLUYOR)
“Doğru hava uzmanı” Daikin, temiz havayı mekanlarınıza taşıyor.
Çevre bilincinin öncelikli olduğu kurum kültüründen beslenen Daikin, uzmanı olduğu ‘doğru hava’yı yaşadığınız mekanlara ve ofislere taşıyan ürünlerle sektöre öncülük ediyor. TMMOB Çevre Mühendisleri Odası’nın 2018 yılı ‘Hava Kirliliği Raporu’na göre Türkiye’de en az 60 milyon kişi kirli hava soluyor. Son yayınlanan OECD raporuna göre ise Türkiye’de her yıl 30 bin insan hava kirliliği nedeniyle hayatını kaybediyor. Daikin, hava temizleme cihazı Daikin MC70L başta olmak üzere bu üstün teknolojileri barındıran Ururu Sarara, Shira Plus, Nexura, Shira Eco ve Emura modeli klimalarla doğru ve temiz havaya kavuşmanızı sağlıyor.

İklimlendirme sektörünün inovatif markası Daikin, ‘doğru hava’nın öncülüğünü yapıyor. Geliştirdiği teknolojilerle çevre kirliliğinin olumsuz etkilerini en aza indirgemeyi hedefleyen Daikin, MC70L hava temizleme cihazı başta olmak üzere bu üstün teknolojileri barındıran Ururu Sarara, Shira Plus, Nexura, Shira Eco ve Emura modeli klimalarla doğru havayı evlere ve çalışma ortamlarına getiriyor.

Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre dünyada her yıl 7 milyon kişi hava kirliliği nedeniyle hayatını kaybediyor. Son yayınlanan OECD raporuna göre ise Türkiye’de her yıl 30 bin kişi hava kirliliği nedeniyle yaşamından oluyor. TMMOB Çevre Mühendisleri Odası’nın 2018 yılı ‘Hava Kirliliği Raporu’ ise Türkiye’de en az 60 milyon kişinin kirli hava soluduğunu belirtiyor. İzmir, İstanbul ve Ankara’nın başı çektiği hava kirliliği yüksek kentleri Adana, Kahramanmaraş-Elbistan, Erzurum, Ağrı izliyor. Fosil yakıtlar, termik santraller, toz ve sanayi gibi nedenlerle kirlenen hava, sağlık için büyük tehdit oluşturuyor. Hava kirliliği başta solunum yolları hastalıkları olmak üzere akciğer kanserine kadar varan önemli hastalıklara yol açıyor. Bu yüzden sadece dışarıda değil, konut ve işyerlerindeki havanın temiz ve doğru hava olması büyük önem taşıyor. Konut veya ofis iç mekanlardaki havanın kalitesi yaşam ve iş kalitesini direkt etkileyen unsurlar olarak kabul ediliyor. Doğru havadan mahrum olan ofislerdeki çalışanlar odaklanma sorunları yaşıyor, iş kalitesi ve randıman düşüyor.

Bu alanda geliştirdiği teknolojilerle iklimlendirme sektöründe lider ürünlere imza atan Daikin, hava temizleme cihazı MC70L ile fark yaratıyor. 6 kademeli filtreleme özelliğine sahip olan ürün, Daikin’in geliştirdiği ve yüksek hızlı elektronların toz, polen, küf, koku gibi istenmeyen faktörlerin moleküllerini ayrıştırarak yok edilmesi esasına dayalı ‘Flash Streamer’ teknolojisini kullanıyor. Bu teknoloji sayesinde partiküller daha ilk aşamada yok olmaya başlıyor. İlk filtreyi oluşturan bu aşamadan sonra tozlar, ‘kaba toz filtresi’ adı verilen bölümde toplanıyor ve burada bakteri ve alerjenlerden arındırılıyor. Toz ve polenlerin elektriksel olarak yüklendikleri ve filtreye gönderildikleri ‘plazma iyonlaştırıcı’dan sonra ‘elektronik toz toplama filtresi’ devreye giriyor. Burada önceki bölümde elektriksel olarak yüklenen toz ve polenler yine elektrik yüklü filtreler tarafından emiliyor. Yapısındaki titanyum sayesinde koku ve virüslerin fotokatalist tarafından tutulduğu ve havanın temizlenmesinde büyük rol oynayan ‘titanyum apatit filtre’den geçen hava neredeyse temizlenmiş oluyor. ‘Koku giderici katalist filtre’ ise son aşamada yer alıyor. Buradan da geçen ortam havası artık tazelenmiş, temizlenmiş ve kokulardan ayrıştırılmış haldedir. Güvenli ve doğru hava artık ortamdadır. Benzerlerine göre daha uzun olan 3 yıl garanti süresi ile göz dolduran Daikin MC70Li 46 metrekare alana kadar etkilidir. Daikin MC70L hava temizleme cihazı, İngiliz Alerjen Vakfı Onay Mührü’ne sahiptir.

Daikin klimalar da bu üstün teknolojiyi kullanıyor
Hava temizleme cihazı Daikin MC70L’de kullanılan ‘Flash Streamer’ teknolojisi Ururu Sarara ve Shira Plus serisi klimalarda da kullanılan üstün bir teknolojidir. Havanın temizlenmesinde etkin bir rol oynayan ‘titanyum apatit filtre’ ise Ururu Sarara, Nexura, Emura, Shira Plus ve Shira Eco model Daikin klimalarda kullanılıyor. Doğru hava uzmanı Daikin, ürettiği teknolojilerle çevreye ve insan sağlığına verdiği önemi bir kez daha gösteriyor.

Haber ile ilgili Doküman ve Video Görüntüleri

Puanla: Oy Sayısı:1 Okunma:5472
DİĞER HABERLER
DAIKIN, SOĞUTMADAN SONRA ISITMADA DA LİDERLİĞE KOŞUYOR!
DAIKIN KLİMALARDA YÜZDE 45 İNDİRİMLİ BAKIM KAMPANYASI´NA BAŞLADI
DAIKIN, DÜNYA İKLİM GÜNܒNDE FARKINDALIK YARATIYOR
Alarko Carrier, TTMD Bursa Temsilciliği tarafından düzenlenen seminerde sektör profesyonelleri ve öğretim üyeleriyle buluştu.
Buderus Logamatic TC100 Yeni Nesil Akıllı Oda Kumandası Yenilendi!
DAIKIN ‘UZMAN GÜNLERİ’ SEKTÖRÜ BİR ARAYA GETİRİYOR
TÜRKİYE’DE 60 MİLYON KİŞİ KİRLİ HAVA SOLUYOR
DAIKIN FLEX HT İLE SICAK SU KONFORUNU TASARRUFLA YAŞAYIN
DAIKIN MADOKA İLE DAHA FAZLA KONTROL DAHA AZ DÜĞME
Duvar Tipi Split Klimalarda 6 YIL GARANTİ
ELITE WORLD ASIA HOTEL MİSAFİRLERİNE DAIKIN’DEN DOĞRU HAVA
Buderus Star Club uzmanlarına tüm Türkiye’de geçerli 2 Kat Puan Kampanyası
Vaillant Group Türkiye Ataşehir’deki yeni genel merkezine taşındı
DAIKIN KOMBİLER ISITMADA ZİRVEYE OYNUYOR
Bosch A sınıfı ve yeni nesil yoğuşmalı kombisi Condens 2300i W sessizliğiyle de öne çıkıyor
DAIKIN MOBİLE İLE ŞİRKET İÇİ İLETİŞİMDE FARKLI BİR MOBİL DÖNEM BAŞLIYOR
PROJELERİN GÖZDESİ DAIKIN SU SOĞUTMALI VRV IV OLDU
DENİZ GYO, LE CHIC BODRUM İÇİN ‘DAIKIN’İ TERCİH ETTİ
19’UNCU OZON PANELİNDE DAIKIN´E TEŞEKKÜR PLAKETİ
DAIKIN, AVRUPA TİCARİ SOĞUTMA PAZARI LİDERİ AHT’Yİ SATIN ALDI
 RSS Girişler  RSS Yorumlar


Klima, Klima Fiyatları

Firma Rehberi, Firma Ekle, Firma Kaydet


Şu an sitede 535 ziyaretci bulunmaktadır.
Designed by IDS