En iyi Klima / Sizi Serinletmeye gölgemiz Yeter...
Airfel Japon Kombi

DAIKIN KOMBİLER ISITMADA ZİRVEYE OYNUYOR

Etiketler:  , , , , , , , , , , , , ,

(DAIKIN KOMBİLER ISITMADA ZİRVEYE OYNUYOR)
İklimlendirme sektörünün lider markası Daikin, sektöre yön veren buluşları ve geniş ürün gamıyla tüketicilerin gözdesi olmaya devam ediyor. Geçen yıl Daikin Premix Kombi ile ısıtma sektörüne ezber bozan bir giriş yapan Daikin Türkiye, bu yıl da Condense ile başarısını yukarılara taşıyor. Soğutmadaki başarısını ısıtmaya da taşıyan marka, ısıtma gamındaki benzersiz ürünlerle şimdiden yüzde 10 pazar payını yakaladı. Isıtma için bugüne kadar 6 milyon TL tutarında AR-GE yatırımı yapan Daikin Türkiye’nin Hendek’teki AR-GE Merkezi’ndeki mühendis sayısı ise 50’ye ulaştı. Isıtmadaki 3 yeni ürünü için 1 milyon TL tutarındaki yeni yatırımıyla ‘ısıtma atağı’ hız kazanan Daikin Türkiye, Daikin Avrupa’nın toplam ısıtma cirosu içindeki yüzde 23’lük payıyla bu alandaki en yüksek ciroyu yakalayan ülke konumuna yükseldi.

Soğutmadan sonra ısıtma alanında da atağa geçen Daikin Türkiye, geçen yıl büyük sükse yapan sektörün en küçük kombisi Daikin Premix Kombi’den sonra bu yıl ekonomik konforun Daikin marka ve kalitesi ile buluştuğu Condense ile başarısını perçinledi. Isıtmadaki iddiasını yükseltmek isteyen Daikin Türkiye bunun için 6 milyon TL tutarında yatırımda bulundu. Hendek’teki AR-GE Merkezi’ni de yenileyip geliştiren şirket, buradaki mühendis sayısını 50’ye çıkardı. Isıtmadaki tüm ürünler Türk mühendisler tarafından dizayn edilerek yurtdışına ihracat gerçekleştiriliyor. AR-GE ve ısıtma üssü iddiasını perçinleyen Daikin Türkiye, ısıtma grubunda üretilecek 3 yeni ürün için de 1 milyon TL’lik ek bir yatırımı da sürdürüyor.

2016 yılı sonuna doğru ısıtma satış ağını genişletmeye hız veren Daikin Türkiye, benzersiz bir bayilik modeli geliştirerek münhasır bayi teşkilatını kurdu. Bu bayiler, tüketicilere profesyonel iklimlendirme çözümleri sunarak en etkili sonuca varmalarını sağladı. Split bayilerine de ısıtma satış yetkisinin verilmesiyle 150 adet olan ısıtma bayisi sayısı 300’e ulaştı. Böylece Daikin Türkiye ısıtma ekibi distribütörlerle birlikte bin 400 kişilik dev bir yapıya ulaştı. Geçtiğimiz yıl tüketicinin beğenisini kazanan Daikin Premix Kombi ve bu yıl tüketiciyle buluşan Daikin Condense ile ısıtma pazarında fark yaratan Daikin Türkiye, iç pazarda 150 bin kombi satışı hedefliyor. Daylux ve Airfel markaları ile radyatör üretimi gerçekleştiren Daikin Türkiye, 1 yıl içinde 1 milyon metretül radyatör satışına ulaştı. 200 bin konutluk bir hacim anlamına gelen bu rakam, markanın ısıtma sektöründeki yerini sağlamlaştırıyor.

AVRUPA’NIN EN İYİSİ DAIKIN TÜRKİYE
Daikin Global içinde Avrupa’nın ısıtma üssü olarak konumlanan Daikin Türkiye’nin Hendek’teki fabrikasında 150 bin kombi üretimi gerçekleştirilerek büyük bir başarıya imza atıldı. Daikin Türkiye tarafından dizayn edilerek bu fabrikada üretilen kombiler, başta Fransa, Almanya, İtalya olmak üzere diğer bağlı ülkelere ihraç ediliyor. Bütün bu verilerle Daikin Global içinde agresif bir büyüme gösteren Daikin Türkiye, Daikin Avrupa’nın toplam ısıtma cirosu içindeki yüzde 23’lük payıyla bu alandaki en yüksek ciroyu yakalayan ülke konumuna yükseldi.

Daikin Türkiye’nin cirosu içinde yüzde 10 paya sahip olan ısıtma klasmanı, Daikin markalı kombilerin pazara girmesiyle büyük bir ivme kazanarak ciro içindeki payını yüzde 25’e yükseltmeyi başardı. Türkiye pazarında yüzde 10’luk payını ilk etapta yüzde 15’e çıkarmayı hedefleyen Daikin, bu alanda ilk 3 marka arasına girmeyi hedefliyor.

Haber ile ilgili Doküman ve Video Görüntüleri

DİĞER HABERLER
Daikin, yerli üretim ´Sensira´ ile split klima gamını genişletiyor
Tasarruflu İklimlendirmenin Şifresi Isı Pompaları
BÜYÜK PROJELERİN ARANILAN MARKASI DAIKIN, MİLLENİUM WEST İSTANBUL’DA DA YERİNİ ALDI
ISK-SODEX İSTANBUL´A DAIKIN´İN AİRFEL ÇIKARMASI
YENİ KOMBİ ALACAKLAR DİKKAT!
DAIKIN TÜRKİYE, SERMAYESİNİ 1 MİLYAR 100 MİLYON TL’YE ÇIKARDI
Japon devi Daikin, mucidi olduğu R-32 patentlerine erişimi kolaylaştırıyor.
DAIKIN, ENERJİ VERİMLİLİĞİ DANIŞMANLIK HİZMETLERİ (EVD) İLE TÜRKİYE’YE BÜYÜK KATKI SUNUYOR
ARTAN ENERJİ FATURALARINA EN İYİ ÇÖZÜM DAIKIN PREMIX TAM YOĞUŞMALI KOMBİ İLE GELİYOR
DAIKIN VAM-J İLE HAVALANDIRMADA TASARRUF VE KALİTE DEVRİ BAŞLIYOR
UZMAN GÜNLERİNDE HİJYENİK KLİMA SANTRALİ KONUŞULDU
TÜRKİYE’NİN DEV PROJELERİ DAIKIN İLE GÜÇLENİYOR
DAIKIN, NİHAT SIRDAR İLE BİNLERCE KİŞİYE ´DOĞRU HAVAYI´ ANLATTI
Sıcak su eldesinde ısı pompasıyla büyük tasarruf
ENER LOT21 UYUMLU YENİ DAIKIN VRV IV+
TÜRKİYE, KLİMADA 4+ İLE TANIŞIYOR, DOĞRU HAVAYA KAVUŞUYOR
DAIKIN’DEN KENDİ KENDİNİ TEMİZLEYEN KLİMA
DAIKIN TÜRKİYE, İSO 500’DE 75 BASAMAK BİRDEN YÜKSELDİ
DAIKIN, SOĞUTMADAN SONRA ISITMADA DA LİDERLİĞE KOŞUYOR!
DAIKIN KLİMALARDA YÜZDE 45 İNDİRİMLİ BAKIM KAMPANYASI´NA BAŞLADI
 RSS Girişler  RSS Yorumlar


Klima, Klima Fiyatları

Firma Rehberi, Firma Ekle, Firma Kaydet


Şu an sitede 206 ziyaretci bulunmaktadır.
Designed by IDS