En iyi Klima / Sizi Serinletmeye gölgemiz Yeter...
Daikin N Serisi Klimalar

DAIKIN KOMBİLER ISITMADA ZİRVEYE OYNUYOR

Etiketler:  , , , , , , , , , , , , ,

(DAIKIN KOMBİLER ISITMADA ZİRVEYE OYNUYOR)
İklimlendirme sektörünün lider markası Daikin, sektöre yön veren buluşları ve geniş ürün gamıyla tüketicilerin gözdesi olmaya devam ediyor. Geçen yıl Daikin Premix Kombi ile ısıtma sektörüne ezber bozan bir giriş yapan Daikin Türkiye, bu yıl da Condense ile başarısını yukarılara taşıyor. Soğutmadaki başarısını ısıtmaya da taşıyan marka, ısıtma gamındaki benzersiz ürünlerle şimdiden yüzde 10 pazar payını yakaladı. Isıtma için bugüne kadar 6 milyon TL tutarında AR-GE yatırımı yapan Daikin Türkiye’nin Hendek’teki AR-GE Merkezi’ndeki mühendis sayısı ise 50’ye ulaştı. Isıtmadaki 3 yeni ürünü için 1 milyon TL tutarındaki yeni yatırımıyla ‘ısıtma atağı’ hız kazanan Daikin Türkiye, Daikin Avrupa’nın toplam ısıtma cirosu içindeki yüzde 23’lük payıyla bu alandaki en yüksek ciroyu yakalayan ülke konumuna yükseldi.

Soğutmadan sonra ısıtma alanında da atağa geçen Daikin Türkiye, geçen yıl büyük sükse yapan sektörün en küçük kombisi Daikin Premix Kombi’den sonra bu yıl ekonomik konforun Daikin marka ve kalitesi ile buluştuğu Condense ile başarısını perçinledi. Isıtmadaki iddiasını yükseltmek isteyen Daikin Türkiye bunun için 6 milyon TL tutarında yatırımda bulundu. Hendek’teki AR-GE Merkezi’ni de yenileyip geliştiren şirket, buradaki mühendis sayısını 50’ye çıkardı. Isıtmadaki tüm ürünler Türk mühendisler tarafından dizayn edilerek yurtdışına ihracat gerçekleştiriliyor. AR-GE ve ısıtma üssü iddiasını perçinleyen Daikin Türkiye, ısıtma grubunda üretilecek 3 yeni ürün için de 1 milyon TL’lik ek bir yatırımı da sürdürüyor.

2016 yılı sonuna doğru ısıtma satış ağını genişletmeye hız veren Daikin Türkiye, benzersiz bir bayilik modeli geliştirerek münhasır bayi teşkilatını kurdu. Bu bayiler, tüketicilere profesyonel iklimlendirme çözümleri sunarak en etkili sonuca varmalarını sağladı. Split bayilerine de ısıtma satış yetkisinin verilmesiyle 150 adet olan ısıtma bayisi sayısı 300’e ulaştı. Böylece Daikin Türkiye ısıtma ekibi distribütörlerle birlikte bin 400 kişilik dev bir yapıya ulaştı. Geçtiğimiz yıl tüketicinin beğenisini kazanan Daikin Premix Kombi ve bu yıl tüketiciyle buluşan Daikin Condense ile ısıtma pazarında fark yaratan Daikin Türkiye, iç pazarda 150 bin kombi satışı hedefliyor. Daylux ve Airfel markaları ile radyatör üretimi gerçekleştiren Daikin Türkiye, 1 yıl içinde 1 milyon metretül radyatör satışına ulaştı. 200 bin konutluk bir hacim anlamına gelen bu rakam, markanın ısıtma sektöründeki yerini sağlamlaştırıyor.

AVRUPA’NIN EN İYİSİ DAIKIN TÜRKİYE
Daikin Global içinde Avrupa’nın ısıtma üssü olarak konumlanan Daikin Türkiye’nin Hendek’teki fabrikasında 150 bin kombi üretimi gerçekleştirilerek büyük bir başarıya imza atıldı. Daikin Türkiye tarafından dizayn edilerek bu fabrikada üretilen kombiler, başta Fransa, Almanya, İtalya olmak üzere diğer bağlı ülkelere ihraç ediliyor. Bütün bu verilerle Daikin Global içinde agresif bir büyüme gösteren Daikin Türkiye, Daikin Avrupa’nın toplam ısıtma cirosu içindeki yüzde 23’lük payıyla bu alandaki en yüksek ciroyu yakalayan ülke konumuna yükseldi.

Daikin Türkiye’nin cirosu içinde yüzde 10 paya sahip olan ısıtma klasmanı, Daikin markalı kombilerin pazara girmesiyle büyük bir ivme kazanarak ciro içindeki payını yüzde 25’e yükseltmeyi başardı. Türkiye pazarında yüzde 10’luk payını ilk etapta yüzde 15’e çıkarmayı hedefleyen Daikin, bu alanda ilk 3 marka arasına girmeyi hedefliyor.

Haber ile ilgili Doküman ve Video Görüntüleri

DİĞER HABERLER
DAIKIN, SOĞUTMADAN SONRA ISITMADA DA LİDERLİĞE KOŞUYOR!
DAIKIN KLİMALARDA YÜZDE 45 İNDİRİMLİ BAKIM KAMPANYASI´NA BAŞLADI
DAIKIN, DÜNYA İKLİM GÜNܒNDE FARKINDALIK YARATIYOR
Alarko Carrier, TTMD Bursa Temsilciliği tarafından düzenlenen seminerde sektör profesyonelleri ve öğretim üyeleriyle buluştu.
Buderus Logamatic TC100 Yeni Nesil Akıllı Oda Kumandası Yenilendi!
DAIKIN ‘UZMAN GÜNLERİ’ SEKTÖRÜ BİR ARAYA GETİRİYOR
TÜRKİYE’DE 60 MİLYON KİŞİ KİRLİ HAVA SOLUYOR
DAIKIN FLEX HT İLE SICAK SU KONFORUNU TASARRUFLA YAŞAYIN
DAIKIN MADOKA İLE DAHA FAZLA KONTROL DAHA AZ DÜĞME
Duvar Tipi Split Klimalarda 6 YIL GARANTİ
ELITE WORLD ASIA HOTEL MİSAFİRLERİNE DAIKIN’DEN DOĞRU HAVA
Buderus Star Club uzmanlarına tüm Türkiye’de geçerli 2 Kat Puan Kampanyası
Vaillant Group Türkiye Ataşehir’deki yeni genel merkezine taşındı
DAIKIN KOMBİLER ISITMADA ZİRVEYE OYNUYOR
Bosch A sınıfı ve yeni nesil yoğuşmalı kombisi Condens 2300i W sessizliğiyle de öne çıkıyor
DAIKIN MOBİLE İLE ŞİRKET İÇİ İLETİŞİMDE FARKLI BİR MOBİL DÖNEM BAŞLIYOR
PROJELERİN GÖZDESİ DAIKIN SU SOĞUTMALI VRV IV OLDU
DENİZ GYO, LE CHIC BODRUM İÇİN ‘DAIKIN’İ TERCİH ETTİ
19’UNCU OZON PANELİNDE DAIKIN´E TEŞEKKÜR PLAKETİ
DAIKIN, AVRUPA TİCARİ SOĞUTMA PAZARI LİDERİ AHT’Yİ SATIN ALDI
 RSS Girişler  RSS Yorumlar


Klima, Klima Fiyatları

Firma Rehberi, Firma Ekle, Firma Kaydet


Şu an sitede 1646 ziyaretci bulunmaktadır.
Designed by IDS