En iyi Klima / Sizi Serinletmeye gölgemiz Yeter...
Airfel Japon Kombi

PROJELERİN GÖZDESİ DAIKIN SU SOĞUTMALI VRV IV OLDU

Etiketler:  , , , , , ,

(vrv ıv)
Geniş ürün gamı ve yüksek standartlardaki kalitesiyle iklimlendirme sektörüne yön veren Daikin’in, 2017 yılında piyasaya sürdüğü su soğutmalı VRV-IV W+ ürünü büyük projelerin gözdesi oldu. Son derece sessiz çalışan ürün, 0,5 metrekareden daha az alana monte edilebilirken, değişken su akış kontrolü özelliğiyle de enerji verimliliğini üst düzeye çıkarıyor. Cihaz, üstün özellikleriyle özellikle ofis, rezidans ve otel gibi çok katlı binaların tercihi oluyor.

İklimlendirme sektörünün öncü markası Daikin, her ihtiyaca yanıt veren ürünleriyle fark yaratmaya devam ediyor. Markanın 2017 yılında piyasaya sürdüğü su soğutmalı VRV-IV W+, düşük enerji tüketimi ve az yer kaplayan kompakt yapısı nedeniyle ofis, otel ve rezidans gibi çok katlı projelerin tercihi oldu.

Soğutucu akışkan borusu mesafelerinin, hava soğutmalı sistemin kullanımını geçersiz kılabildiği çok katlı binaların yanı sıra dış ünitelerin montajında alanın yetersiz olduğu yapılarda en iyi sonuçları veren ürün, otel gibi düşük ses seviyesi gerektiren projeler için de ideal bir seçenek olarak öne çıkıyor.

MONTAJDA BÜYÜK AVANTAJ
Daikin VRV-IV W+ serisinin son derece kompakt ve hafif bir tasarıma sahip oluşu 0,5 metrekareden daha küçük bir alana montaj imkanı yaratıyor. Bu sayede üst üste monte edilerek alandan maksimum tasarruf sağlanabiliyor. Daikin patentli, kullanıcı ve enerji dostu yeni nesil Değişken Soğutucu Akışkan Sıcaklığı (VRT) teknolojisi, değişen dış ortam sıcaklığına ve iç ortam sıcaklığına bağlı olarak, kompresör hızının ve çevrimde dolaşan soğutucu akışkanın evaporasyon sıcaklığının ayarlanmasını sağlıyor. Böylece kompresörün optimum hızlarda çalışması sağlanıyor. Bu da enerji verimliliğini yüzde 28 oranında artırıyor. İlk kez Daikin tarafından kullanılan VRT teknolojisi, Daikin VRV IV ailesinin tüm ürünlerinde olduğu gibi, su soğutmalı VRV-IV W+ serisinde de bulunuyor. Daikin, rakiplerinden öne çıktığı bu teknolojiyle projelerinde daha yüksek enerji verimliliği ve düşük çalışma maliyeti sağlamış oluyor. Yüksek EER ve COP enerji verimliliği seviyeleri sunan 8-10 HP dış üniteler ve yeni geliştirilen 12-14 HP dış ünitelerin kombinasyonlarıyla 42 HP(120 kW) kapasite imkanı sunan ürüne 64 adet VRV iç ünite bağlanabiliyor. Şık tasarıma sahip iç üniteler; klima santralleri, sıcak su sağlayan hydrobox’lar, güneş enerjisi paneli ve hava perdelerine bağlanarak toplam bir çözüm sunuyor.

İç ortamda montaj edilmesine rağmen çalışma sesi son derece düşük olan cihaz, bu nedenle sese duyarlı alanlar için uygun bir ürün olarak öne çıkıyor. Su Soğutmalı VRV-IV W+ serisi, istenirse jeotermal enerjinin kullanılmasına olanak veren bir dizayna sahip. Düşük soğutucu akışkan seviyeleri sayesinde enerji verimliliğini yukarıya taşıyan ürün, CO₂ emisyonlarını azaltmayı başarıyor.

ELEKTRİKTEN BÜYÜK TASARRUF
VRV-IV W+’da 2 aşamalı bir ısı geri kazanım özelliği kullanılıyor. İlk aşama, soğutucu akışkan sisteminde gerçekleşiyor ve yalnızca ısı geri kazanım ünitelerine uygulanıyor. Soğutma moduna geçildiğinde ise iç ünitelerden atılan ısının tamamı, ısıtma ihtiyacı olan alanlardaki ünitelere transfer edilerek, enerji verimliliği en üst düzeye çıkarılıyor. Bu sayede elektrik maliyetleri büyük ölçüde düşüyor. Soğutucu akışkan borular için üstten veya alttan bağlantı yapabilme seçim imkanı sunan montaj avantajının yanı sıra, servis yapılabilecek parçalara kolay erişim için dönebilen anahtar kutusu, ürünün özellikleri arasında yer alıyor.

Benzersiz sıfır ısı dağılımı ilkesi, teknik odadaki havalandırma veya soğutma ihtiyacını ortadan kaldırarak, montaj esnekliğini en üst düzeye çıkarıyor. Cihazda standart olarak sağlanan değişken su akışı kontrolü ise sirkülasyon pompası vasıtasıyla aşırı enerji kullanımını düşürüyor. Gerektiğinde su debisini azaltan bu özellik, enerji tasarrufuna odaklanıyor. Isı geri kazanım seçeneğinde yer alan ve 16 port´a kadar çıkan multi BS kutuları da montaj süresini büyük ölçüde kısaltarak zamandan tasarruf sağlıyor.

Haber ile ilgili Doküman ve Video Görüntüleri

Puanla: Oy Sayısı:0 Okunma:5204
DİĞER HABERLER
NEVBAHAR ÜSKÜDAR PROJESİNE DAIKIN’DEN VERİMLİ ÇÖZÜMLER
DAIKIN, KARBON EMİSYONUNU NET SIFIRA İNDİRECEK!
MİMAR M. AYKUT MUTLU, DAIKIN ´UZMAN GÜNLERİ´NİN KONUĞU OLDU
Çevre ve Bütçe Dostu Daikin Premix VZ Kombi
DOĞRU HAVA, DAIKIN VRV IV+ İLE GELECEĞE HAZIR!
Daikin, eski klimalarınıza “erken emeklilik” fırsatı sunuyor.
KOMBİLERİNİZİ KIŞA HAZIRLAYIN
YENİ JENERASYON DAIKIN ALTHERMA ISI POMPALARI
Daikin, yerli üretim ´Sensira´ ile split klima gamını genişletiyor
Tasarruflu İklimlendirmenin Şifresi Isı Pompaları
BÜYÜK PROJELERİN ARANILAN MARKASI DAIKIN, MİLLENİUM WEST İSTANBUL’DA DA YERİNİ ALDI
ISK-SODEX İSTANBUL´A DAIKIN´İN AİRFEL ÇIKARMASI
YENİ KOMBİ ALACAKLAR DİKKAT!
DAIKIN TÜRKİYE, SERMAYESİNİ 1 MİLYAR 100 MİLYON TL’YE ÇIKARDI
Japon devi Daikin, mucidi olduğu R-32 patentlerine erişimi kolaylaştırıyor.
DAIKIN, ENERJİ VERİMLİLİĞİ DANIŞMANLIK HİZMETLERİ (EVD) İLE TÜRKİYE’YE BÜYÜK KATKI SUNUYOR
ARTAN ENERJİ FATURALARINA EN İYİ ÇÖZÜM DAIKIN PREMIX TAM YOĞUŞMALI KOMBİ İLE GELİYOR
DAIKIN VAM-J İLE HAVALANDIRMADA TASARRUF VE KALİTE DEVRİ BAŞLIYOR
UZMAN GÜNLERİNDE HİJYENİK KLİMA SANTRALİ KONUŞULDU
TÜRKİYE’NİN DEV PROJELERİ DAIKIN İLE GÜÇLENİYOR
 RSS Girişler  RSS Yorumlar


Klima, Klima Fiyatları

Firma Rehberi, Firma Ekle, Firma Kaydet


Şu an sitede 194 ziyaretci bulunmaktadır.
Designed by IDS