En iyi Klima / Sizi Serinletmeye gölgemiz Yeter...
Daikin N Serisi Klimalar

PROJELERİN GÖZDESİ DAIKIN SU SOĞUTMALI VRV IV OLDU

Etiketler:  , , , , , ,

(vrv ıv)
Geniş ürün gamı ve yüksek standartlardaki kalitesiyle iklimlendirme sektörüne yön veren Daikin’in, 2017 yılında piyasaya sürdüğü su soğutmalı VRV-IV W+ ürünü büyük projelerin gözdesi oldu. Son derece sessiz çalışan ürün, 0,5 metrekareden daha az alana monte edilebilirken, değişken su akış kontrolü özelliğiyle de enerji verimliliğini üst düzeye çıkarıyor. Cihaz, üstün özellikleriyle özellikle ofis, rezidans ve otel gibi çok katlı binaların tercihi oluyor.

İklimlendirme sektörünün öncü markası Daikin, her ihtiyaca yanıt veren ürünleriyle fark yaratmaya devam ediyor. Markanın 2017 yılında piyasaya sürdüğü su soğutmalı VRV-IV W+, düşük enerji tüketimi ve az yer kaplayan kompakt yapısı nedeniyle ofis, otel ve rezidans gibi çok katlı projelerin tercihi oldu.

Soğutucu akışkan borusu mesafelerinin, hava soğutmalı sistemin kullanımını geçersiz kılabildiği çok katlı binaların yanı sıra dış ünitelerin montajında alanın yetersiz olduğu yapılarda en iyi sonuçları veren ürün, otel gibi düşük ses seviyesi gerektiren projeler için de ideal bir seçenek olarak öne çıkıyor.

MONTAJDA BÜYÜK AVANTAJ
Daikin VRV-IV W+ serisinin son derece kompakt ve hafif bir tasarıma sahip oluşu 0,5 metrekareden daha küçük bir alana montaj imkanı yaratıyor. Bu sayede üst üste monte edilerek alandan maksimum tasarruf sağlanabiliyor. Daikin patentli, kullanıcı ve enerji dostu yeni nesil Değişken Soğutucu Akışkan Sıcaklığı (VRT) teknolojisi, değişen dış ortam sıcaklığına ve iç ortam sıcaklığına bağlı olarak, kompresör hızının ve çevrimde dolaşan soğutucu akışkanın evaporasyon sıcaklığının ayarlanmasını sağlıyor. Böylece kompresörün optimum hızlarda çalışması sağlanıyor. Bu da enerji verimliliğini yüzde 28 oranında artırıyor. İlk kez Daikin tarafından kullanılan VRT teknolojisi, Daikin VRV IV ailesinin tüm ürünlerinde olduğu gibi, su soğutmalı VRV-IV W+ serisinde de bulunuyor. Daikin, rakiplerinden öne çıktığı bu teknolojiyle projelerinde daha yüksek enerji verimliliği ve düşük çalışma maliyeti sağlamış oluyor. Yüksek EER ve COP enerji verimliliği seviyeleri sunan 8-10 HP dış üniteler ve yeni geliştirilen 12-14 HP dış ünitelerin kombinasyonlarıyla 42 HP(120 kW) kapasite imkanı sunan ürüne 64 adet VRV iç ünite bağlanabiliyor. Şık tasarıma sahip iç üniteler; klima santralleri, sıcak su sağlayan hydrobox’lar, güneş enerjisi paneli ve hava perdelerine bağlanarak toplam bir çözüm sunuyor.

İç ortamda montaj edilmesine rağmen çalışma sesi son derece düşük olan cihaz, bu nedenle sese duyarlı alanlar için uygun bir ürün olarak öne çıkıyor. Su Soğutmalı VRV-IV W+ serisi, istenirse jeotermal enerjinin kullanılmasına olanak veren bir dizayna sahip. Düşük soğutucu akışkan seviyeleri sayesinde enerji verimliliğini yukarıya taşıyan ürün, CO₂ emisyonlarını azaltmayı başarıyor.

ELEKTRİKTEN BÜYÜK TASARRUF
VRV-IV W+’da 2 aşamalı bir ısı geri kazanım özelliği kullanılıyor. İlk aşama, soğutucu akışkan sisteminde gerçekleşiyor ve yalnızca ısı geri kazanım ünitelerine uygulanıyor. Soğutma moduna geçildiğinde ise iç ünitelerden atılan ısının tamamı, ısıtma ihtiyacı olan alanlardaki ünitelere transfer edilerek, enerji verimliliği en üst düzeye çıkarılıyor. Bu sayede elektrik maliyetleri büyük ölçüde düşüyor. Soğutucu akışkan borular için üstten veya alttan bağlantı yapabilme seçim imkanı sunan montaj avantajının yanı sıra, servis yapılabilecek parçalara kolay erişim için dönebilen anahtar kutusu, ürünün özellikleri arasında yer alıyor.

Benzersiz sıfır ısı dağılımı ilkesi, teknik odadaki havalandırma veya soğutma ihtiyacını ortadan kaldırarak, montaj esnekliğini en üst düzeye çıkarıyor. Cihazda standart olarak sağlanan değişken su akışı kontrolü ise sirkülasyon pompası vasıtasıyla aşırı enerji kullanımını düşürüyor. Gerektiğinde su debisini azaltan bu özellik, enerji tasarrufuna odaklanıyor. Isı geri kazanım seçeneğinde yer alan ve 16 port´a kadar çıkan multi BS kutuları da montaj süresini büyük ölçüde kısaltarak zamandan tasarruf sağlıyor.

Haber ile ilgili Doküman ve Video Görüntüleri

Puanla: Oy Sayısı:0 Okunma:3235
DİĞER HABERLER
DAIKIN, SOĞUTMADAN SONRA ISITMADA DA LİDERLİĞE KOŞUYOR!
DAIKIN KLİMALARDA YÜZDE 45 İNDİRİMLİ BAKIM KAMPANYASI´NA BAŞLADI
DAIKIN, DÜNYA İKLİM GÜNܒNDE FARKINDALIK YARATIYOR
Alarko Carrier, TTMD Bursa Temsilciliği tarafından düzenlenen seminerde sektör profesyonelleri ve öğretim üyeleriyle buluştu.
Buderus Logamatic TC100 Yeni Nesil Akıllı Oda Kumandası Yenilendi!
DAIKIN ‘UZMAN GÜNLERİ’ SEKTÖRÜ BİR ARAYA GETİRİYOR
TÜRKİYE’DE 60 MİLYON KİŞİ KİRLİ HAVA SOLUYOR
DAIKIN FLEX HT İLE SICAK SU KONFORUNU TASARRUFLA YAŞAYIN
DAIKIN MADOKA İLE DAHA FAZLA KONTROL DAHA AZ DÜĞME
Duvar Tipi Split Klimalarda 6 YIL GARANTİ
ELITE WORLD ASIA HOTEL MİSAFİRLERİNE DAIKIN’DEN DOĞRU HAVA
Buderus Star Club uzmanlarına tüm Türkiye’de geçerli 2 Kat Puan Kampanyası
Vaillant Group Türkiye Ataşehir’deki yeni genel merkezine taşındı
DAIKIN KOMBİLER ISITMADA ZİRVEYE OYNUYOR
Bosch A sınıfı ve yeni nesil yoğuşmalı kombisi Condens 2300i W sessizliğiyle de öne çıkıyor
DAIKIN MOBİLE İLE ŞİRKET İÇİ İLETİŞİMDE FARKLI BİR MOBİL DÖNEM BAŞLIYOR
PROJELERİN GÖZDESİ DAIKIN SU SOĞUTMALI VRV IV OLDU
DENİZ GYO, LE CHIC BODRUM İÇİN ‘DAIKIN’İ TERCİH ETTİ
19’UNCU OZON PANELİNDE DAIKIN´E TEŞEKKÜR PLAKETİ
DAIKIN, AVRUPA TİCARİ SOĞUTMA PAZARI LİDERİ AHT’Yİ SATIN ALDI
 RSS Girişler  RSS Yorumlar


Klima, Klima Fiyatları

Firma Rehberi, Firma Ekle, Firma Kaydet


Şu an sitede 351 ziyaretci bulunmaktadır.
Designed by IDS