En iyi Klima / Sizi Serinletmeye gölgemiz Yeter...
Daikin N Serisi Klimalar

Baymak´ın klima satışları 7 ayda %56 oranında arttı.

Etiketler:  , , , , ,
Havaların ısınması ve Baymak Elegant modelinin pazarda büyük rağbet görmesiyle Baymak’ın klima satışları geçen yıla göre büyük oranda artış gösterdi. Artış oranı ilk 7 ayda %56’yı buldu.

Vaillant klimalar performans ve estetik kadar sağlığın da buluşma noktası

Etiketler:  , , , , , , , , , , , , ,
Estetik, performans, kalite ve iyi servis hizmeti arayanlar için tasarlanana Vaillant klimalar, nemden arındırılmış temiz ve kuru hava konforunu sağlıyor…
Vaillant, 140 yılı aşkın tecrübesi ile ısıtma ve soğutma sektöründe yenilikler yapmaya ve bu yenilikleri de tüm dünya ile aynı anda Türkiye’de tüketicileriyle buluşturmaya devam ediyor.
Vaillant’ın climaVAIR serisi VAI-6 inverter split klima cihazları; hem estetik, hem performans, hem de sağlık açısından klima sektörüne yeni bir soluk getiriyor. Vaillant bireysel klima sistemlerinin yanı sıra merkezi klima sistemlerinde bu yıl yeni olarak VRF sistemlerini piyasa sunuyor. Bu cihazlar ile tek dış ünite ile 64 iç üniteye kadar küçük bir daireden yüksek binalara kadar çözüm olanağı sağlayan flexible bir ürün ile tüketicilere Vaillant konforunu yaşatacak. VRF sistemleri Dc inverter teknolojisi ile gerek soğutma da gerekse ısıtma da çok yüksek verimlilik değerlerine ulaşılmakta.

DAIKIN’DEN TÜRKİYE’NİN YENİ NESİL SOĞUTUCU AKIŞKAN R32 İLE ÇALIŞAN İLK KLİMASI: EMURA II

Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
TASARIM ÖDÜLLÜ DAIKIN EMURA ŞİMDİ DAHA AKILLI VE DAHA ÇEVRECİ
Şık tasarımı ile ödüle doymayan Emura
şimdi daha akıllı ve daha çevreci
Dünya klima devi Daikin, tasarım ve mühendislik harikası olarak tanınan kliması Emura’yı, yeni ve üstün özellikler ile donattı. Pek çok saygın ödülün sahibi olan Emura II, çevreci R32 gazı ile kullanıcılarına daha yüksek verimlilik ve tasarruf imkanı sunuyor. Türkiye’nin yeni nesil soğutucu akışkan R32 ile çalışan ilk kliması Emura II, akıllı göz, telefonla uzaktan kumanda edilebilme gibi teknolojik özellikleri ile de dikkat çekiyor.

A+++ SOĞUTAN VE ISITAN KLİMA

Etiketler:  , , , , , , , , , , , , ,
Mitsubishi Electric’in Japonya’daki Kirigamine tepelerinin doğal esintilerinden ilham alınarak tasarlanan Kirigamine serisi klimaları, “3D i-see Sensör” ile akıllı hava yönlendirme kontrolünü, “Plazma Quad” filtreleme teknolojisi ile sağlıklı iç ortam havasını, sezonsal enerji verimliliği standartlarının en üst seviyesi olan A+++ enerji verimliliği ile de tasarruf imkânını bir bütün olarak sunuyor.

İyi Bir Klima Almanın Kuralları

Etiketler:  , , , , , , , , ,
Klima seçimi ve kullanımı esnasında da, klimaların uzun ömürlü ve güvenilir olması için bazı unsurlara dikkat etmemiz gerekmektedir. Çünkü iyi bir klima ilk olarak size sağladığı uygun koşullarla birlikte günlük kullanım açısından da zorluklar çıkarmamalıdır.

Mitsubishi Electric klimada yaz kampanyasını uzattı

Etiketler:  , , , , , , , , , , , , ,
Mitsubishi Electric Klima Sistemleri, satın alınan klimanın ÖTV ve KDV tutarı kadar indirim uyguladığı kampanyasının süresini 30 Temmuz´a kadar uzattı.
Mitsubishi Electric´ten yapılan açıklamaya göre şirket, hava sıcaklıklarının artması ve gelen yoğun talep üzerine klimada yaz kampanyasının süresini uzattı. Buna göre Mitsubishi Electric´in kampanya kapsamındaki bazı klimalardan satın alanlara satış bedeli üzerinden ÖTV ve KDV tutarı kadar indirim uygulaması 30 Temmuz´a kadar sürecek.

Dünyanın en çok satan klima markası General’in yeni kampanyası yayında

Etiketler:  , , , , , , , , ,
BU YAZIN PERİŞANI DEĞİL KRALI OLUN!
Dünyanın en çok satan klima markası General’in yeni kampanyası yayında
Seslendirmesini Haluk Bilginer’in yaptığı, Japon klima devi General’in Türkiye reklam kampanyasında, bu yaz tarzınızın ne olacağı soruluyor. Modası geçmiş alışkanlıklarla serinlemeye çalışıp perişan olanlara General Klima önerilerek “Bu yazın perişanı değil kralı olun” deniyor.
Dünyanın en çok satan klima markası olan Japon General, 25 yıldır distribütör üzerinden satıldığı Türkiye’de, geçtiğimiz yıl itibari ile kendi ofisini açtı. Haluk Bilginer’in seslendirdiği kampanyada, eski moda serinlemeye devam edenlere, General’in yeni, modern ve sağlıklı klimaları öneriliyor.

KLİMADA “YÜKSEK PERFORMANS, DÜŞÜK FATURA” NASIL SAĞLANIR?

Etiketler:  , , , , , , , , , ,
Mitsubishi Electric Türkiye Klima Sistemleri Genel Müdürü Yenal Altaç, klima sezonuna girdiğimiz bu dönemde doğru klima seçimi ve kullanımının önemine dikkat çekti.
Günümüzde lüks olmaktan çıkıp hayatımızın vazgeçilmezi haline gelen klimaların seçiminde tüketiciler, eksik bilgi ve uygulamalar nedeniyle hatalı klima seçimi yaparak düşük performans ve yüksek faturalarla karşılaşabiliyor. Mekâna uygun olarak seçilmiş, doğru yere montajı yapılmış, düzenli olarak bakımı yapılan, enerji verimliliği yüksek klimalar ise yaz-kış rahat ve konforlu bir ortam sağlayarak yaşam kalitesini yükseltiyor.

Ezber Bozan Klima: Kirigamine Zen

Etiketler:  , , , , , , , , ,
Mitsubishi Electric´in “Kirigamine Zen” serisi klimaları, yeni enerji verimliliği (sezonsal verimlilik) kriterlerine uygun olarak geliştirilerek tüm dünya ile aynı anda Türkiye’de tüketicilerle buluştu.
Ürün ve hizmetleriyle müstakil konutlardan rezidanslara, ticari alanlardan her türlü kamu alanlarına iklimlendirme çözümü sunan Mitsubishi Electric´in “Kirigamine Zen” serisi klimaları, yeni enerji verimliliği (sezonsal verimlilik) kriterlerine uygun olarak geliştirildi ve tüm dünya ile aynı anda Türkiye’de tüketicilerle buluştu. Kirigamine Zen serisi klimalar, estetik görünümü ve sezonsal verimlilik kriterlerine göre soğutmada A+++‘a ulaşan enerji verimliliğiyle dikkat çekiyor.

Vestel’in Plazma Inverter klima serisi en sağlıklı havayla serinletiyor

Etiketler:  , , , , , , , , ,
Vestel’in A++ enerji sınıfı yeni Plazma Inverter klima serisi, ortam havasını 10 kat daha sağlıklı serinletirken 5 yıllık kompresör garantisiyle tüketicilerini yarı yolda bırakmıyor. Plazma Inverter klimalar sıcak yaz günleriyle başa çıkmak için en çok zaman geçirilen ev ve iş yerlerinin ortamını sağlıklı şekilde serinletmek isteyenlerin tercihi oluyor.

Turbo soğutma ve ısıtma özelliğine sahip Vestel klimalar ani serinleme ya da ısınma ihtiyacı duyulan zamanlarda ortamı hızlıca istenilen sıcaklığa getiriyor. Plazma Inverter klima serisi uzaktan kumanda sistemine kazandırılan “I Feel”(hissediyorum) özelliği sayesinde ortamın ısı derecesini hissederek kullanıcıların ihtiyacına göre ortam ısısını dengeleyebiliyor.

General´den Bebekli Aileler için Hijyenik Klima

Etiketler:  , , , , , , ,
General’den Bebekli Aileler için
Hijyenik Klima
General’in yeni klima serisi, havadaki ince tanecikleri bile temizleyen filtresi, toz ve kokulara duyarlı yapısı ve
sessiz çalışma prensibi ile annelerin yeni tercihi
Japon klima devi General imzalı yeni klimalar, gelişmiş filtre teknolojisi, neredeyse sessiz denebilecek üstün çalışma performansı ile bebeğinin, çocuğunun sağlığını ve huzurlu uykusunu önemseyen tüm annelerin ilk tercihi.
Toz ve kokulara elveda
Havadaki ince tanecikleri ve tozu temizlemek için statik elektrik kullanan Apple-Catechin Filtreye sahip yeni seri klimalar; ultra ince partiküllü seramik tarafından oluşturulan iyonlarla emilen kokuları güçlü şekilde ayrıştırarak gideriyor ve bebek ve çocukların uyku konforunu artırarak ailelerin yaşamlarını kolaylaştırıyor.

MITSUBISHI ELECTRIC’TEN KLİMA KONTROLÜNÜ MOBİLLEŞTİREN TEKNOLOJİ

Etiketler:  , , , , , ,
Mitsubishi Electric’in MELCloud teknolojisi ile nerede olursanız olun klimanıza erişebilir, mekanı istediğiniz sıcaklık seviyesine getirebilirsiniz
Öncü teknolojileriyle dikkat çeken 94 yıllık dünya devi Mitsubishi Electric, klima kontrol özgürlüğü sunan yeni MELCloud teknolojisiyle hayatı kolaylaştırıyor ve ortamları daha konforlu hale getiriyor. Evdeki klimanın uzaktan bir bilgisayar, tablet veya akıllı telefon kullanılarak internet üzerinden kontrolüne yönelik yeni bulut tabanlı çözüm MELCloud, kablosuz internet bağlantısı olan her yerde Mitsubishi Electric Klima Sistemleri’nin* mobil olarak kontrol edilmesine ve izlenmesine olanak sağlıyor. MELCloud ile klimayı açmak, kapatmak, çalışma modunu, fan devrini değiştirmek, kanatçıkları ayarlamak, odanın sıcaklığını görmek ve sıcaklık ayarını değiştirmek gibi işlemler hızlı ve pratik bir şekilde yapılabiliyor.

MITSUBISHI ELECTRIC´TEN TEKNOLOJİK KEŞİF

Etiketler:  , , , , , , , , ,
MITSUBISHI ELECTRIC’TEN TEKNOLOJİK KEŞİF
Keşfetteam ile mekana en uygun klimayı ve
en doğru montaj yerini belirlemeyi profesyonellere bırakın

Geliştirdiği üstün teknolojisi ile yaşam alanlarına konforu en tasarruflu şekilde sunan Mitsubishi Electric Türkiye Klima Sistemleri’nin hayata geçirdiği Keşfetteam, daha fazla konfor ve enerji tasarrufu sağlayan, katma değerli bir keşif hizmeti sunuyor.

MITSUBISHI ELECTRIC’TEN A+++ ISINMA KONFORU VE ENERJİ TASARRUFU

Etiketler:  , , , , , ,
Yeni Kirigamine Klimalarla -25 derecede bile maksimum konfor yaşayın

Kış aylarının dondurucu soğuklarında evimize ya da ofisimize girdiğimizde istediğimiz ilk şey sıcak ve konforlu bir ortam oluyor.

Mitsubishi Electric Klima Sistemleri’nin Sezonsal (Mevsimsel) Verimlilik Kriterleri’ne göre, hem ısıtmada hem de soğutmada A+++ enerji sınıfında yer alan Yeni Kirigamine Serisi* ısınmanın konforunu tam anlamıyla yaşatıyor.

MITSUBISHI ELECTRIC´TEN MÜCEVHER KLİMA

Etiketler:  , , , , , , , , , ,
A+++ Yeni Kirigamine Zen Klimalar,
yenilenen tasarımlarıyla göz kamaştırıyor

Mitsubishi Electric Klima Sistemleri imzalı Yeni Krigamine Zen, modern dizaynı, zarafeti ve üstün performansı ile dikkat çekiyor. Uzak Doğu Zen felsefesinden esinlenilerek tasarlanan Yeni Kirigamine Zen Klimalar evinizin en kıymetlileri arasında yerini almaya hazır. Ortamla uyumlu 3 farklı renk seçeneği sunan Zen Klimalar, A+++ enerji sınıfı özelliğiyle de öne çıkıyor.

MITSUBISHI ELECTRIC´TEN MÜCEVHER KLİMA

Etiketler:  , , , , , , , , , ,
A+++ Yeni Kirigamine Zen Klimalar, yenilenen tasarımlarıyla göz kamaştırıyor.

Mitsubishi Electric Klima Sistemleri imzalı Yeni Krigamine Zen, modern dizaynı, zarafeti ve üstün performansı ile dikkat çekiyor. Uzak Doğu Zen felsefesinden esinlenilerek tasarlanan Yeni Kirigamine Zen Klimalar evinizin en kıymetlileri arasında yerini almaya hazır. Ortamla uyumlu 3 farklı renk seçeneği sunan Zen Klimalar, A+++ enerji sınıfı özelliğiyle de öne çıkıyor.

KLİMA UZMANI DAIKIN, 2015’TE DAHA KONFORLU BİR YIL DİLEYEN MÜŞTERİLERİNİ DÜŞÜNDÜ

Etiketler:  , , , , , , , , ,
Daikin klimalarda yılbaşına özel fırsatlar

Daikin, 2015 yılına daha konforlu bir başlangıç yapmak isteyen müşterilerini düşündü ve yılbaşına özel bir kampanya hazırladı. Yeni yılda klima sahibi olmak isteyen herkes özel fırsatlarla Daikin klima sahibi olabilecek.

İKLİMLENDİRME DEVİ DAIKIN TÜRKİYE YENİ BAYİLERLE BÜYÜYOR!

Etiketler:  , , , , , , , ,
Eskişehir’de ilk showroom’unu açan Daikin,
büyüme atağını Anadolu’da sürdürüyor

Isıtma-soğutma sektörünün Japon devi Daikin, Türkiye’deki büyüme atağını sürdürüyor. Bayileri kanalı ile Türkiye genelinde yaygınlaşan Daikin,
Eskişehir de yaptığı yeni açılışla showroom sayısını 189’e çıkardı.
Isıtma ve soğutma sektörünün önde gelen kuruluşlarından Daikin, Türkiye’yi bölgenin üretim ve Ar-Ge üssü yapma hedefi doğrultusunda emin adımlarla ilerlerken, yeni açılışlarla bayi ağını da genişletiyor. Yeni bayii ve showroom açılışları ile hizmet ağını genişleten Daikin, Eskişehir’de ki ilk showroom’unu hizmete soktu.

MITSUBISHI ELECTRIC TÜRKİYE´DE HIZLA BÜYÜYOR

Etiketler:  , , , , , ,
Mitsubishi Electric, Türkiye’nin

genç nüfusuna ve hızlı büyüme potansiyeline inanıyor

Dünya genelinde 120 binden fazla çalışanı ile 42 ülkede faaliyet gösteren, 37 milyar doların üzerinde konsolide net satışa sahip dünya devi Mitsubishi Electric, öncelikli pazar olarak gördüğü Türkiye’de hızla büyüyor. 2012 yılı sonunda Türkiye operasyonunu kuran Mitsubishi Electric, Marmaray projesinde ve Türksat 4A uydusunda kullanılan teknolojisiyle dikkat çekiyor. Genç bir nüfusa sahip Türkiye’de endüstrinin hızla büyüyeceğine ve bu noktada fabrika otomasyonuna ve enerji verimli teknolojilere olan ihtiyacın artacağına inanan Mitsubishi Electric, bu zorlu göreve adres olarak kendi teknolojisini gösteriyor.

UZMAN GÖRÜŞÜ: KLİMA ALIRKEN

Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Klima alırken, klimanın kurulacağı alanın metrekaresi, izolasyon durumu, cephesi ve camları, bunların hesaplanması önemli konular. Çünkü Klimanın tipini ve ısıtma ve soğutma kapasitesini (BTU) belirlerken bütün bu parametreler önemlidir.

Birde sizin beklentileriniz var tabi…

DAIKIN KLİMALARDA AĞUSTOS İNDİRİMİ SÜRÜYOR.

Etiketler:  , , , , , , , , , , , ,
KAVURUCU SICAKTAN VE YÜKSEK NEMDEN KORUNMAK İSTEYENLER İÇİN YAZIN SON FIRSATI

Daikin klimalarda Ağustos indirimi sürüyor.

Yağışlı havaların ardından artan nem ve sıcağa karşı Daikin, yeni bir indirim kampanyası başlattı. Daikin, nemden ve sıcaktan bunalan herkesi yüzde 15’e varan indirimlerle klima sahibi olmaya davet ediyor.
31 Ağustos’a kadar devam edecek yazın bu son fırsatı ile Daikin,gelecek yazı düşünenlere de iyi bir yatırım olanağı sunuyor.

MITSUBISHI ELECTRIC´TEN YENİ TEKNOLOJİ HARİKASI

Etiketler:  , , , , , , , ,
Yeni Hybrid City Multi HVRF Sistemleri, düşük yatırım maliyeti,
kusursuz iklimlendirme ve montaj kolaylığı sağlıyor

Günümüzde global iklimlendirme sektörüne öncülük ederek çevreci teknolojiler sunan Mitsubishi Electric Klima Sistemleri, City Multi VRF sistemlerin en üst teknolojisine sahip yeni Hybrid City Multi HVRF Sistemleri geliştirerek önemli bir yeniliğe imza attı. İlk kez ISK SODEX 2014 Fuarı’nda tanıtılan, doğaya dost ve gelişmiş teknoloji ürünü yeni City Multi HVRF (Hybrid VRF) Sistemleri, soğutucu akışkan gazı ve suyu aynı sistemde buluşturarak daha fazla enerji tasarrufu sağlıyor. Aynı anda soğutma ve ısıtma yapabilen yeni Hybrid City Multi HVRF Sistem, 4 borulu merkezi klima sistemine göre daha kolay montaj imkanı, daha düşük yatırım maliyeti ve su kullanımı ile dikkat çekiyor. Mitsubishi Electric Klima Sistemleri, Hybrid City Multi HVRF Sistem’in keşfiyle hem işletme giderlerini hem de CO2 salımını azaltmayı amaçlıyor.

Daikin Klimadan Bu Yazın Son fırsatı.

Etiketler:  , , , , , , , , , , , ,
Daikin Klimadan Bu Yazın Son fırsatı.
Klimalarda %15 varan indirimler ve Emura Black serisi klima alan herkese 1350 TL. değerinde Daikin Hanva Temizleme Cihazı Hediye.

Bosch İnverter klimalarda dört dörtlük fırsat

Etiketler:  , , , , ,
Her ihtiyaca uygun, farklı boyut ve renk seçeneklerine sahip Bosch İnverter klimalar, cazip fiyatlarla ve Bonus kredi kartı sahiplerine özel peşin fiyatına 9 taksit fırsatıyla satışa sunularak, yaz sıcaklarıyla mücadeleye destek oluyor.

KLİMA HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKEN HERŞEY!

Etiketler:  , , , , , , , , , , ,
Günümüzde lüks olmaktan çıkıp hayatımızın vazgeçilmezi haline gelen klimalarla ilgili tüketiciler, maalesef pek çok hatalı bilgi ve uygulama ile karşılaşıp yanlış klima seçimi yapabiliyor ve günün sonunda hüsrana uğrayabiliyor. Her zaman ifade ettiğimiz gibi “Klima seçimi ciddi bir iştir.” Mekâna uygun olarak seçilmiş, doğru yere montajı yapılmış, düzenli olarak bakımı yapılan, enerji verimliliği yüksek klimalar hem yaz-kış rahat ve konforlu bir ortam hem de enerji tasarrufu ile bütçenize ve ülke ekonomisine katkı sağlar.

Mitsubishi Electric Türkiye Klima Sistemleri olarak “klima” konusunun sizi de yakından ilgilendirebileceğini düşündük ve sizin için “Klima Hakkında Herşey” isimli bu yazıyı hazırladık. Sezonsal Verimlilik kriterleri, inverter klimalar, klima seçerken ve kullanırken dikkat edilmesi gerekenler, hesap yöntemleri ve klima için doğru yerin keşfi konularının yer aldığı bu çalışmamızın sektörel bilgilerin daha anlaşılır olması açısından faydalı olacağını umarız.

MITSUBISHI ELECTRIC´TEN YENİ TEKNOLOJİ HARİKASI

Etiketler:  , , , , , ,
Yeni Hybrid City Multi HVRF Sistemleri, düşük yatırım maliyeti, kusursuz iklimlendirme ve montaj kolaylığı sağlıyor

Günümüzde global iklimlendirme sektörüne öncülük ederek çevreci teknolojiler sunan Mitsubishi Electric Klima Sistemleri, City Multi VRF sistemlerin en üst teknolojisine sahip yeni Hybrid City Multi HVRF Sistemleri geliştirerek önemli bir yeniliğe imza attı.

MITSUBISHI ELECTRIC DAHA İYİ BİR ÇEVRE İÇİN ÇALIŞIYOR

Etiketler:  , , , , ,
Mitsubishi Electric’in 100. yılını simgeleyen “Çevre Vizyonu 2021” kapsamında düşük CO2 salımlı ve geri dönüşüm temelli bir toplum oluşturmak, doğayla uyumu güvence altına almak ve çevresel bilinci teşvik etmek hedefleniyor.

BU YAZ İKLİMLENDİRME KONFORU YAŞAMAK İSTEYEN HERKESİN YÜZDE 18 KDV’SİNİ DAIKIN ÜSTLENİYOR

Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Daikin ‘KDV Bizden Kampanyası’ ile serin bir yaz çağrısı yapıyor

Klima uzmanı Daikin, tüketici ihtiyaçları doğrultusunda kampanyalar düzenlemeye devam ediyor. Yeni bir yaz sezonunun başlangıcında klima almak isteyenleri düşünen Daikin, split klima alımlarında ödenmesi gereken yüzde 18’lik KDV’yi üstleniyor. Kampanya, Garanti Bonus Card sahiplerine de 9 taksitle klima sahibi olma imkanı veriyor.

DOĞRU KLİMA SEÇİMİYLE ALERJENLERE DUR DEMEK MÜMKÜN!

Etiketler:  , , , , , , , , , ,
Özel filtre sistemi ile Yeni Kirigamine Klimalar alerjenleri yüzde 99’a varan oranda nötralize ediyor.

Bahar mevsimi ile polenler çevreye yayıldı ve alerjilerde artış yaşanmaya başladı. Bulunduğunuz mekanlarda özel filtre sistemine sahip klima seçimiyle polen alerjilerinin etkilerini büyük oranda azaltmak, daha kaliteli, konforlu ve sağlıklı bir havaya sahip olmak mümkün.

DAIKIN’IN KLİMA UZMANLIĞI FARKLI ALANLARDA UZMANLAŞAN 4 İSİM TARAFINDAN ONAYLANDI

Etiketler:  , , , , , , , , ,
‘Dünyanın klima uzmanı’ sloganı ile iddiasını ortaya koyan Daikin, yeni reklam kampanyasında uzman görüşlerine yer veriyor. Ekonomist Asaf Savaş Akat, Tasarımcı Bahar Korçan, Müzisyen Ozan Doğulu ve ralli şampiyonu Volkan Işık, yeni kampanyada Daikin’in uzmanlık alanlarını değerlendirmekle kalmıyor, Daikin’in meşhur Eskimo karakterine de bürünüyor.

MITSUBISHI ELECTRIC KLİMA SİSTEMLERİ EN YENİ TEKNOLOJİLERLE SODEX 2014´TE

Etiketler:  , , , , , , , , ,
Yeni Hybrid Sistemler fuarda ziyaretçileriyle ilk kez buluşacak

Enerji tasarruflu ve çevreye duyarlı son teknoloji ürünleriyle öne çıkan Mitsubishi Electric Klima Sistemleri, ISK SODEX 2014’te (Uluslararası Isıtma, Soğutma, Klima, Havalandırma, Yalıtım, Pompa, Vana, Tesisat, Su Arıtma, Havuz ve Güneş Enerji Sistemleri Fuarı) Yeni Hybrid Sistemleri müşterileriyle ilk kez bir araya getirecek.

MITSUBISHI ELECTRIC KLİMA’DAN SIRA DIŞI BİR KAMPANYA

Etiketler:  , , , , ,
Yeni Kirigamine Klima alan 10 talihli ve 3 yetkili satıcı

Japonya’nın Kirigamine Tepeleri’ne gidiyor

Üstün ve öncü teknolojisiyle öne çıkan Mitsubishi Electric Klima Sistemleri’nin Türkiye distribütörü KlimaPlus, Sezonsal Verimlilik kriterlerine göre soğutma ve ısıtmada A+++ enerji sınıfında yer alan, havayı temizleyen özel filtre sistemi Plasma Quad, bulunduğunuz yeri ve uzak noktalardaki sıcaklıkları algılayan 3D i-see Sensör ve hava akımı yönlendirme sistemleri ile fark yaratan Yeni Kirigamine Klimaların lansmanında sıra dışı bir kampanyaya imza attı. Mitsubishi Electric tarafından Japonya’da ferah havasıyla ünlü Kirigamine Tepeleri’nden ilham alınarak geliştirilen Yeni Kirigamine Klimalar için “Kim demiş klima sizi Japonya’ya uçurmaz diye?” sloganı ile start verilen kampanya kapsamında 15 Mart 2014 tarihine kadar Kirigamine Klimalardan satın alanlar arasında çekiliş düzenlendi. Milli Piyango İdaresi tarafından yapılan çekilişle belirlenen 10 talihli ve yanı sıra kampanya dönemi boyunca en çok Kirigamine Klima satışı yapan 3 KlimaPlus bayisi Japonya seyahati kazandı. 27 Mayıs - 2 Haziran 2014 tarihleri arasında düzenlenecek Japonya seyahatinin rotasında; ülkenin en gözde şehirleri Tokyo, Shizuoka, Osaka ve Kyoto, Mitsubishi Electric Fabrikası ve tabi ki Kirigamine Tepeleri ile Kirigamine Müzesi olacak.

BEKO YENİ KLİMALARIYLA YAZA HAZIR

Etiketler:  , , , , ,
Beko’nun ürün gamındaki yeni ev tipi klimalarla yaz daha rahat geçecek. Mayıs ayından itibaren mağazalarda satışa sunulacak olan klimalar, teknolojisinin yanı sıra tasarımıyla da evlerin bütünlüğünü tamamlayacak.

VADİSTANBUL´A MITSUBISHI ELECTRIC KLİMA SİSTEMLERİ İMZASI

Etiketler:  , , , , , ,
İstanbul’da yeni bir simge haline gelme hedefiyle Artaş Grup, Aydınlı Grup ve Keleşoğlu tarafından hayata geçirilen Vadistanbul’un birinci etabı olan Vadistanbul Teras’ta iklimlendirme çözüm ortağı olarak KlimaPlus seçildi. 1.111 konuttan oluşan Vadistanbul Teras’ta her mevsim sorunsuz çalışan, sessiz ve kontrolü kolay Mitsubishi Electric Multi Sistem Klimalar kullanılacak. Projede sadece 17,5 santimetre yüksekliğiyle mimari estetiğe uyumlu Mitsubishi Electric MLZ-KA serisi iç üniteler tercih edildi.

Mitsubishi ile doğru klimayı seçin

Etiketler:  , , , , , , ,
Mitsubishi Electric Klima Sistemleri ile doğru klimayı seçerek hayat kalitenizi yükseltin. Mitsubishi Electric Klima Sistemleri, Dünya Sağlık Günü´nde doğru klima seçimi ve kullanımı konusuna değindi.

Arçelik´in Yeni Klimaları Ferahlığı Evlere Taşıyor

Etiketler:  , , , , , ,
Arçelik, ev tipi klimalarda ürün gamını yeniledi. Üstün özellikleriyle yüksek enerji sınıfında bulunan yeni ürünler, Mayıs ayından itibaren mağazalardaki yerini alacak.

KLİMAPLUS PRESTİJLİ OTELLERİN İKLİMLENDİRME ÇÖZÜM ORTAĞI OLUYOR

Etiketler:  , , , , ,
LaresPark Hotel Taksim

Mitsubishi Electric Klima’yı tercih etti

KlimaPlus, profesyonel mühendislik yaklaşımını doğru cihazlarla birleştirerek iklimlendirme konusunda otellerin çözüm ortağı oluyor. Konfor odaklı yaklaşımını tüm detaylarıyla misafirlerine yaşatan LaresPark Hotel, KlimaPlus güvencesiyle konfor, verim ve dayanıklılığın en yüksek standartlarını gösteren Mitsubishi Electric City Multi VRF sistemlerini tercih etti.

MITSUBISHI ELECTRIC KLİMA´NIN JAPONYA´YA UÇURAN KAMPANYASI BİTİYOR!

Etiketler:  , , , , , , , , , ,
Japonya’nın Kirigamine Tepeleri’ne çıkaracak kampanyaya

katılmak için son gün 15 Mart!

Üstün ve öncü teknolojisiyle öne çıkan Mitsubishi Electric Klima Sistemleri’nin, hem ısıtmada hem de soğutmada A+++ enerji sınıfında yer alan Yeni Kirigamine Klimaları’na özel başlattığı kampanyada sona yaklaşıldı. Japonya’nın ferah havasıyla ünlü Kirigamine Tepeleri’nden ilham alınarak geliştirilen Yeni Kirigamine Klimalar’dan 15 Mart 2014 tarihine kadar satın alan 10 talihli Japonya seyahatine gitmeye hak kazanacak.

Artık Antalya için A sınıfı olan bir klima İstanbul için A sınıfı olmayabilir

Etiketler:  , , , , , , , ,
Ülkelerin ekonomik ve ekolojik dengelerinin korunmasında en önemli faktör kuşkusuz ki enerji… Türkiye de enerji kaynaklarını verimli kullanmak konusunda daha başarılı projelere gereksinim duyuyor. Çünkü 2012 yılı sonu itibariyle ülkemizin cari açığının yüzde 71’i enerji ithalatından kaynaklanıyor. Enerji ihtiyacımızı karşılamak için 2012 yılında 60 milyar dolar harcadık ve bu rakamın 2023 yılında 106 milyar dolar seviyesine çıkması bekleniyor.

LG Inverter klimalar kışın da tasarruflu ısıtıyor

Etiketler:  , , , , , , , ,
Yazın hızlı soğutma özelliğiyle yaşam alanlarını konforlu hale getiren LG Inverter klimalar, üstün ısıtma performansları sayesinde kışın da enerji tasarrufu yaparak ısınmayı sağlıyor. Gerçek yeni nesil klimalar olarak gösterilen LG klimalar, soğutma ve ısıtmayı ortam sıcaklığına bağlı olarak uygun bir şekilde kontrol edebilen özgün teknolojik yeniliklerden faydalanıyor. Böylece, daha yüksek performans seviyelerine ulaşırken, aynı zamanda elektrik tüketiminde tasarruf da ediyor.

BU KIŞ, MITSUBISHI ELECTRIC KLİMALAR İLE ISINIRKEN YÜKLÜ FATURALARA DUR DEYİN!

Etiketler:  , , , , , , ,
KlimaPlus, 1 Ocak 2014 tarihinde yürürlüğe girecek sezonsal verimlilik kriteleri ile uyumlu Mitsubishi Electric Klimalar ile bu kış da ısınmak isteyenler için alternatif bir çözüm sunuyor. Üstelik gerçek konforu ve tasarrufu herkes yaşayabilsin diye, Mitsubishi Electric klimalar KDV ve ÖTV indirimli özel kampanyasıyla tüm KlimaPlus bayi ve satış noktalarında müşterileriyle tanışmayı bekliyor.

Daikin´den %20 İndirimli Klima Kampanyası

Etiketler:  , , , , , , ,
Daikin´den Kışın Soğuğunda %20 İndirim. Word´e özel peşin fiyatına 12 taksit.

Kış boyu tasarruflu ısınmak isteyenlere Bosch Slim İnverter Klima

Etiketler:  , , , , ,
A enerji sınıfı Bosch klimalardan bile yüzde 35 daha az
enerji tüketilmesini sağlayan eşsiz İnverter Teknolojisi’ne sahip
Bosch Slim İnverter klimalar, özellikle kışların daha ılıman geçtiği
iklim bölgelerinde yaşayanlar, evinin tek odasını kullananlar ve 1+1 dairelerde
oturanlar için çok ideal. Sadece 15 cm’lik kalınlığı ve kompakt boyutları ile
her mekâna kolayca sığan Bosch Slim İnverter klimalar, bulunduğu ortama
dekoratif bir hava da katıyor. Hem enerji tasarruflu hem çok kullanışlı hem de
şık Bosch Slim İnverter klimalar ile kışın ısınmak bir keyif haline geliyor.

Eylül Sonuna Kadar Rose Salon Tipi Klima Alan Herkese Boracay Klima Anında Hediye!

Etiketler:  , , , , , , , ,
Yenilikçi beyaz eşya alanında bir dünya lideri olan Samsung Electronics Co., Ltd., tüketicilerine kaçırılmayacak fırsatlar sunmaya devam ediyor. Hem ofisinde hem evinde veya hem yazlık evinde hem kışlık evinde ya da hem salonunda hem de yatak odasında klimaya ihtiyacı olan tüketicilerini de düşünen Samsung, tasarımı teknoloji ile harmanladığı yeni ürünü Samsung Rose Klima’yı satın alan herkese anında Boracay Klima hediye ediyor.

DAIKIN’DEN YAZ-KIŞ TÜKETİCİ DOSTU ZHARA KLİMA!

Etiketler:  , , , , , , , ,
Hem akıllı hem de ekonomik klima
Zhara, dört mevsim konfor sağlıyor

Üstün enerji tasarrufu sağlayan yeni modelleri ile kullanıcısının beğenisini toplayan Daikin, performansı ile göz dolduran Zhara serisi klimaları ürün gamına kattı. Tüm Daikin inverter klimalar gibi en yüksek performansı en az enerji ile sağlayan Zhara, hem ısıtma hem de soğutma amaçlı kullanımı ile dört mevsim konfor yaşatıyor.

Klima hasta eder mi?

Etiketler:  , , , ,
Uzmanlar, klimanın hasta etmediğini, aksine kaliteli bir uyku için yatak odasında bulundurulmasının gerekliliğine işaret ediyor.

Paladyum Beytepe Daikin´i Seçti

Etiketler:  , , , , , ,
Ankara’nın yeni yaşam alanı Paladyum Beytepe, iklimlendirme çözümlerinde dünya lideri Daikin’i tercih etti.

Ankara’nın çevreci konut projesi olarak aydınlatmasından, bahçe sulamasına kadar tüm detayların düşünüldüğü Paladyum Beytepe’de, ısıtma-soğutma-havalandırma ihtiyacı yeni nesil sistemler ile karşılanacak. Paladyum Beytepe, Mini VRV sistemleri ile her yaşam alanına özel ısıtma-soğutma konforu sunacak.

Klima çocuklara zararlı mı?

Etiketler:  , , , , , ,
Klimaların çocuk sağlığı üzerindeki etkileri hakkında bilgi veren Çocuk Alerji ve Göğüs Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Ahmet Akçay, astım, alerjik nezle ve göz alerjisi olan çocuklarda klimanın zararlı olabildiği gibi faydalı da olabileceğini söyledi.

Klima Kullanmanın Püf Noktaları

Etiketler:  , , , , , , , , ,
Klima cihazlarının montajı yetkili servislere veya usta tesisatçılara yaptırılmalı, montaj sırasında garanti şartlarına uyulmalıdır. Klimaların veriminin ve ömrünün artması için periyodik bakım ve kontroller yaptırılmalıdır. Klima, örneğin kurutma, yiyecek içecek soğutma ya da ısıtma gibi amaç dışı kullanılmamalıdır. Klima kullanımında iç sıcaklıkla dış sıcaklık arasındaki farkın 10 dereceyi geçmemesi gerekiyor. Örneğin dışarıda sıcaklık 40 derece ise klima 29-30 derecede çalıştırılmalı. Klimayı 20 derecede çalıştırıp birden 45 dereceye çıkarsanız vücut şoka uğrar. Gerek iç gerekse dış tarafta hava giriş ve çıkışlarına akışı engelleyecek herhangi bir cisim konulmamalı, mekanın güneş ışığı girerek ısınması, perde kapalı tutularak önlenmelidir.

GERÇEK ANLAMDA ŞIK MEKANLAR İÇİN; SAMSUNG´DAN ROSE...

Etiketler:  , , , , ,
Performans, tasarım ve stilden ödün vermeyenlerin gözdesi;
GERÇEK ANLAMDA ŞIK MEKÂNLAR İÇİN; SAMSUNG’DAN ROSE… Yaz sıcaklarının kendisini iyice hissettirmeye başladığı şu günlerde;
“Klima taktırsak mı? Taktırmasak mı?” sorusuna en zarif yanıt bu yaz Samsung’dan geldi.

Daikin´den yaprak hışırtısı kadar sessiz Çalışan yeni nesil klima ´Mira´

Etiketler:  , , , , , , ,
SESSİZ SESSİZ ÇALIŞIRKEN, BAKTERİLERİ YOK EDİYOR.
Sezonsal verimlilik kriterlerine uygun üstün enerji tasarrufu sağlayan yeni modelleri ile bu yaza damgasını vuran Daikin, son olarak Mira serisi klimaları tüketicinin beğenisine sundu.

Daikin´den GS Bonus´a Özel Kampanya

Etiketler:  , , ,
Daikin´den GS Bonus´a özel 1000TL ve üzeri harcamanıza 100 TL bonus, Üstelik 12 taksit ve 3 ay erteleme fırsatıyla.

Kullandıkça Kazandıran Klima DAIKIN

Etiketler:  , ,
Sıradan bir A sınıfı klima kullanan aile ile AB standartlarında A sınıfı bir klima kullanan aile arasındaki fark.
A Sınıfı Klimada Yeni AB Standardı Daikin´de

Klima satışları, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 91 arttı

Etiketler:  , , , , , ,
Sahibinden.com´dan yapılan açıklamaya göre, klima fiyatlarında değişiklik gözlenmezken, en çok satılan klima markası Arçelik oldu. Arçelik’i sırasıyla Beko, Vestel, Airfel ve Demirdöküm izledi.Açıklanan verilere göre, en çok klimanın İstanbul’da satıldığı kaydedildi. İstanbul’u sırasıyla İzmir, Antalya, Ankara ve Bursa izlerken, en çok klima satışının mayıs ayında gerçekleştiği gözlendi.

KLİMALAR GERÇEKTE NE KADAR ENERJİ HARCIYOR?

Etiketler:  , , , ,
KLİMADA DÜNYANIN 1 NUMARASINDAN ÖNEMLİ AÇIKLAMA
Dünyanın klima uzmanı olarak klimaların enerji kullanımıyla ilgili bilinmeyenleri açıklamak bize düşer. Çünkü yanlış bilinenler hem doğaya zarar veriyor, hem cep yakıyor.

Babalara Profilo´dan serin yaz seçenekleri

Etiketler:  , , , , ,
Bu yıl Babalar Günü’nün en cazip hediye önerisi Profilo Dayanıklı Ev Aletleri’nden geliyor.

Yenilikçi inverter ve iyonizer özellikleriyle Profilo klimalar tüm babalara serin olduğu kadar enerji tasarruflu bir yaz vaat ediyor.

Bu Yaz Evler Profilo Bio Model Split Klima İle Nefes Alacak

Etiketler:  , , , , , ,
BSH grubunun Türkiye’deki yerel markası olan Profilo Dayanıklı Ev Aletleri’nin yeni Bio Model split kliması, temiz hava sağlayan Bio Filtre özelliği ve hepa filtresi ile bu yaz evlere sağlık ve konforu bir arada sunuyor.Bio filtre özelliği ile evleri kirli hava, çiçek polenleri ve toz akarından koruyan Profilo Bio Model Klima, evlerde solunan havayı sigara dumanından arındırarak, bakteri, mantar ve mikropların aktif hale geçmesini önlerken yüksek sterilizasyon gücü ile konfor ve sağlığı bir arada sunuyor.

Dünyanın 1 numarasından cebinizi serinletecek uyarı!

Etiketler:  , , , , ,
Mevcut enerji sınıfları gerçeği yansıtıyor mu?
Klima alırken dikkat edin, mutlaka sezonsal verimliliğini sorun. Tasarruflu diye aldığınız klima, sonradan cebinizi yakmasın.

Beko İle Doğal Serinlik

Etiketler:  , , , , ,
Evinizin Havasını Değiştirmenin En Tasarruflu Yolu
Sıcak yaz ayları için Beko birbirinden özel serinleme seçenekleri sunuyor. Beko New Artcool Mırror Inverter Klima modelleri birbirinden üstün özellikleri ile sıcak yaz aylarında en büyük kurtarıcınız olacak. Beko klimalar, çevre dostu yeni teknolojiyi sizin için konfora ve mutluluğa dönüştürüyor. Böylece eviniz, her mevsim dilediğiniz sıcaklıkta kalıyor, taptaze havasıyla sizi doğaya götürüyor. İhtiyacınıza en uygun Beko klimayı seçin, en doğal ve ekonomik şekilde serinleyin.

Herşey tamamen Tasarım ile alakalı

Etiketler:  , , ,
Daikin Emura ile yaşam

Sabit bir sıcaklığın mükemmel şekilde tasarlandığı modern evler - Daikin Emura.


Herşey tamamen Tasarım ile alakalı
Daikin Emura´nın en önemli özelliği, görünüşüdür. Daha önce bir klimanın tasarımına ve dış görünümüne hiç bu kadar emek harcanmamıştı.
İyi görünmek, iyi hissetmenin bir parçasıdır, bu nedenle etrafımızda her zaman güzel tasarlanmış objeler isteriz. Daikin, bu durumu önceden fark etmiş, performans olarak Daikin uzmanlığına uygun bir şık tasarıma öncülük etmiş ve neticesinde Daikin Emura ortaya çıkmıştır.

Vestel Klimaları Yüzde 50´Ye Varan Enerji Tasarrufu Sağlıyor

Etiketler:  , , , , ,
Vestel´in yenilenen klimaları A enerji sınıfı klimalara oranla yüzde 50´ye varan enerji tasarrufu sağlayarak kullanıcılarına maksimum performansı en ekonomik şekilde sunuyor. V-Fashion, V-Plasma Plus ve V-Inverter olmak üzere üç farklı klima serisiyle klima ürün gamını genişleten Vestel, son teknoloji, yüksek tasarruf oranı ve şık tasarımı bir araya getiriyor.

Vestel klima ürün gamını genişletti

Etiketler:  , , , ,
Vestel, V-Fashion, V-Plasma Plus ve V-Inverter olmak üzere üç farklı klima serisiyle ürün gamını genişletti.

Daikin Türkiye, Shira Serisi Klimalar ile sektöründe bir ilke imza attı.

Etiketler:  , , , , , , , , , , ,
Türkiye´de 2014 yılında uygulanmaya alınması beklenen sezonsal verimlilik kriterlerini AB ile ile eş zamanlı olarak uygulamaya başlayan Daikin Türkiye, Shira Serisi Klimalar ile sektöründe bir ilke imza attı. Türkiye´nin ´Sezonsal Verimlilik´ kriterlerine uygun ilk kliması olarak piyasaya çıkan Shira, enerji tasarrufu sağlayan akıllı özelliklerinin yanı sıra şık tasarımı ile de dikkat çekiyor.

Bu Klima Çok Marifetli

Etiketler:  , ,
LG Prestige Inverter klimalar virüsleri ortadan kaldırıyor, üstüne de cilt bakımı yapıyor

Havaların ısınmasıyla birlikte klima mevsimi de açıldı. Bosch Termoteknik tarafından sunulan LG Inverter Klima, az enerji harcaması ve sessiz çalışmasının yanı sıra, H1N1’de dahil olmak üzere çeşitli virüsleri ortadan kaldırıyor, cilt nemlendirme özelliği ile, cildin kurumasını engelleyip nem sağlayarak cilt bakımı yapıyor ve alerjiye neden olan organizmaları ortadan kaldırıyor.

LG Klima İle Cildinizin Doğal Güzelliğini Koruyun

Etiketler:  , , , ,
Günümüzün kentsel koşullarında birçok kişi cildinin kuruluğundan şikayet ediyor. İnsanlar aynı zamanda ciltle dost sebze ve meyve yiyor, 8 bardak su tüketiyor ve hatta duş alırken sıcak suyu kullanmaktan kaçınıyor.

Ancak, bulunduğunuz ortamdaki havanın kalitesi fazlasıyla önem taşıyor ve maalesef bu durum da çoğu kişi tarafından bilinmiyor.Uzun süre çalışan klimalı bir ortamda bulunmak cildin nemini alıyor. Bunun önemini fark eden klima üreticileri güzel bir cilt için optimum havayı sağlayacak teknoloji üzerinde çalışıyorlardı.

Klima bakımı için yazın kavurucu sıcaklarını beklemeyin

Etiketler:  , , , , ,
Makine mühendisi ve enerji uzmanı Umut Barış Ballıkaya, ev ve işyerleriyle arabaların vazgeçilmez ihtiyaçları haline gelen klimaların bakımının zamanında yapılmasını önerdi. Özellikle yaz sıcakları bastırmadan temizlenmesini tavsiye eden Ballıkaya, Vatandaşlarımız, kavurucu sıcakların en rahatlatıcı çaresi olarak görülen ve neredeyse tüm yaşam alanlarında kullanılan klimaların periyodik bakımına, temizliğine ve konumlandırılmasına dikkat etmemesi durumda fazla enerji tüketiminden dolayı maddi kayıplara uğrayacağı gibi çeşitli hastalıklarla da karşı karşıya kalabilir. dedi.

Daikin Klima kış aylarında ısınmanın kolayını buldu!

Etiketler:  , , , , , ,
Daikin Klima, kış aylarının yaklaşmasıyla birlikte klimalarda özel kampanyalar yapmaya başladı.

Daikin Klima, kış aylarının yaklaşmasıyla birlikte klimalarda özel kampanyalar yapmaya başladı. Dünyanın klima uzmanı Daikin “Peşin peşin ısının, taksit taksit ödeyin” kampanyasıyla kış aylarının sıcak geçmesini sağlayacak.

Daikin, Enjoy serisini inverter klimalara yüzde 10 indirim yapıyor. 3 yıl cihaz, 5 yıl kompresör garantili klimalar için 3 bin 440 liraya varan indirim ve Garanti Bankası kartlarına özel 12 taksit ve 2 ay erteleme fırsatı sunuyor.

SAMSUNG´UN YENİ KLİMA SERİSİYLE TÜKETİCİLER, HEM FERAHLIYOR HEM DE TASARRUFLU SERİNLİĞİN KEYFİNİ ÇIKARIYORLAR

Etiketler:  , , , , , , , , , , , , ,
Ağustos Sıcaklarında Samsung’un Yeni Klima Serisiyle Serinleyen Tüketiciler, Hem Ferahlıyor, Hem de Tasarruflu Serinliğin Keyfini Çıkarıyorlar.

Yenilikçi beyaz eşya alanında bir dünya lideri olan Samsung Electronics Co., Ltd.’in yeni seri Samsung Klimaları özellikle yoğun sıcakların yaşandığı Ağustos ayında evleri serinletmeye devam ediyor.

Daikin ´Eskimo´su ve ´Sinirli Penguen´in Türkiye maceraları...

Etiketler:  , , , ,
Dünya’da klimanının bir numaralı ismi olarak kabul edilen Daikin, Türkiye’de farklı ve keyifli projelerle tüketicilerle buluşmaya devam ediyor. Erdil Yaşaroğlu ile ilk kez İstanbul Shopping Fest kapsamında çalışan Daikin, şimdi de ünlü karikatüristin imzasını taşıyan animasyon filmleri serisiyle televizyonlar aracılığıyla evlere konuk oluyor.

Günde 5 TL’ye Inverter Teknolojisi Evinizde!

Etiketler:  , , , , , , ,
Modern dünyada ideal ürünü hedefleyen Daikin, inverter teknolojisiyle ön plana çıkan ve yüzde 30 enerji tasarrufu sağlayan Enjoy Serisi klimalarda, yüzde 10 indirim fırsatı ile 12 ay taksit veya 4 ay taksit erteleme imkanı

Günde 5 TL ye DAIKIN Klima

Etiketler:  , , , ,
Peşin Peşin Serinleyin Taksit Taksit Ödeyin. %10 indirim.
Yeni Enjoy kampanyamız ile uygun fiyat ve
ödeme seçeneklerimizle sizi DAIKIN Bayilerine bekliyoruz.

Airfel Klimalarda Kampanya

Etiketler:  , , , , ,
Airfel Klimalarda 36 aya varan kampanya ve taksit fırsatı.

Doğru klima nasıl seçilir?

Etiketler:  , , , , , , , , , , ,
Yaz aylarında sıcak ve nemle birlikte evimizdeki havanın kalitesi de düşer. İşte bu duruma karşı alınacak önlemler ve doğru klima seçimi…

Daikin ´in Eskimo´su , Alışveriş´e Çıktı

Etiketler:  , , , , , , , , , , , ,
Daikin’in Eskimo karakteri, şimdi de Erdil Yaşaroğlu çizgisiyle...
9-29 Haziran 2012 tarihleri arasında gerçekleşen İstanbul Shopping Fest (ISF) kapsamında şehrin caddelerini şenlendiren dev çantalarda yerini alan Daikin, Erdil Yaşaroğlu karikatürleriyle festival ruhunu yansıtıyor.

KLİMANIZ HASTA MI EDER, TEDAVİ Mİ?

Etiketler:  , , , ,
“Ururu Sarara ortamın nemini ayarlayabilen dünyanın tek split kliması

Yenilikçi klima devi Daikin, bulunduğu ortamı temizlemenin yanı sıra havayı nemlendirerek dengeli şekilde ısıtan dünyanın ilk split kliması Ururu Sarara’yı tüketicilerle buluşturuyor. Hem bedeniniz hem de ruhunuz için sağlıklı bir yaşam alanı sunan Urura Sarara, Inverter Teknolojisiyle de yüksek enerji verimliliği sağlıyor.

Havalar ısınmadan klima satışları patladı, fiyatlar şimdiden yüzde 20 arttı.

Etiketler:  , , , , ,
sahibinden.com verilerine göre, yılın ilk dört ayında gerçekleşen klima satışları, geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 67 artış kaydetti. Aynı dönemde ortalama yüzde 20 oranında artan klima fiyatları ise 500 TL’den 600 TL’ye yükseldi.

Sağlığınızı koruyan klima - DAIKIN

Etiketler:  , , , ,
Havanın nemini dengeler. Bakterilerin %99 ´unu temizler. Sağlığınızı korur. Bunları yapabilen tek klima DAIKIN.
Daikin Flash Streamer Teknolojisi (Ururu Sarara)
Dünya´nın Klima Uzmanı DAIKIN.

DAIKIN YENİ ÜRÜNÜ VRV IV İLE YÜZDE 25 TASARRUF SAĞLIYOR

Etiketler:  , , , , , ,
Dünya klima devi Daikin, 4. nesil VRV ile yine standartları belirliyor. VRV IV, sektörün öncüsü VRV çözümüne önemli yenilikler ekleyerek verimlilik adına çıtayı daha da yükseltiyor. VRV IV’ün devrim niteliğindeki yenilikleri sayesinde kullanıcılar, hem kişisel konforda yeni standartlara kavuşacak hem de yüzde 25 daha düşük enerji avantajı elde edecek.

Emuraya iF Ürün Tasarım Ödülü

Etiketler:  , , , , ,
Tasarım ödüllü Emura ile yazlar serin, kışlar sıcak.
iF Ürün Tasarım ödülü sahibi Daikin Emura, şıklığının yanı sıra üstün performansı, optimum hava dağılımı ve çok sessiz çalışma özellikleriyle yıl boyu konfor ve kalite arayanların tercihi haline geliyor.

E.C.A 2011 yılı bölge ciro birincilerini ödüllendirdi.

Etiketler:  , , , , , , , , , ,
2 Mayıs – 5 Mayıs 2012 tarihleri arasında
İstanbul Fuar Merkezi CNR Expo’da düzenlenen Sodex Fuarı’nda,
E.C.A 2011 yılı bölge ciro birincilerini ödüllendirdi.

LG Klima ISK-Sodex Fuarı’nda en yeni ürünlerini tanıttı

Etiketler:  , , , , , ,
LG Klima, ISK-Sodex Fuarı’na bu yıl, bir süre önce klima alanında dağıtıcılık anlaşması imzaladığı Bosch Termoteknik ile birlikte katıldı. LG Klima, 2-5 Mayıs tarihleri arasında Yeşilköy İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilen fuarda, LG klimaların Türkiye yetkili distribütörü olan Bosch Termotermik’in standında ziyaretçileri ağırladı.

Klimayı yeniden tanımlayan Daikin’den tasarım ve fonksiyonu bir arada sunan “Emura”

Etiketler:  , , , ,
Japon klima devi Daikin, Emura Inverter Klima modeliyle maksimum konforu, şık tasarımla buluşturuyor. 2010 iF Ürün Tasarım ödülüne layık görülen Daikin Emura, sahip olduğu teknolojiyle de farklılaşıyor.

Daikin Emura : Japon klima devi Daikin’den mükemmel tasarıma yeni bir imza

Etiketler:  , , , , , , , ,
Sadece ev elektroniği değil, mobilyaların bir parçası

İklimlendirme sektörünün liderleri arasında yer alan Daikin, Emura Inverter Klima modeliyle yıl boyu sürecek konforu, şıklıkla bir arada sunuyor. Şık ve sade tasarımıyla 2010 iF Ürün Tasarımı ödülünün de sahibi olan Daikin Emura’nın mühendislik harikası “Akıllı göz” teknolojisi de dikkat çekiyor.

Daikin Klimalar İle Kışın Ekonomik Isınmanın Keyfini Yaşayın

Etiketler:  , , , , , ,
Isınmak için ideal konfor ve enerji tasarrufu sağlayan Daikin klimalar, cazip ödeme koşullarıyla kış aylarında ekonomik ısınma kolaylığı sunuyor. Düşük enerji tüketirken yüksek verim sağlayan Daikin “Economy” ve “Inverter V” serisi klimalara şimdi taksitli fiyatlarla herkes sahip olabiliyor.

Dünyada ilk ve tek antibakteriyel klima parfümü

Etiketler:  , , , ,
Dünyada ve Türkiye´de ilk ve tek ürün olan Antibakteriyel Klima Parfümü Türk Tüketicisinin beğenisine sunuldu. Klima kullananların ortak sorunu, periyodik bakımı yapılmayan bu cihazların adeta bir mikrop yuvası olduğu reddedilemez bir gerçek olarak önümüze çıkıyor.

Mitsubishi Electric klimalar, KlimaPlus´ta kış kampanyasıyla!

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , ,
KlimaPlus, soğuk kış aylarını hem ekonomik hem de sıcacık geçirmeniz için 16 Aralık 2011 tarihine kadar Mitsubishi Electric klimalarda çok cazip fiyat ve cazip ödeme koşulları sunuyor

Mitsubishi klimalar Form´a emanet

Etiketler:  , , , ,
Form Şirketler Grubu, Mitsubishi Heavy Industries, Ltd. VRF sistem klimalarının Türkiye’deki pazarlama, satış ve servis faaliyetlerini yürütecek.

Klima Kapasitesi Seçimi Yetkili Bir Makine Mühendisine Yaptırılmalı

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , ,
Makina Mühendisleri Odası (MMO) Adana Şubesi Başkanı Hüseyin Atıcı, vatandaşların klima seçimi, montajı ve kullanımına dikkat etmelerini istedi.

Airfel Inverter Klimalar

(1)Yorum var, Yorum Yaz
Etiketler:  ,
İklimlendirme sektörünün öncü markası Airfel, enerji tasarrufu ve yüksek performansı bir araya getiren Inverter Serisi klimalarıyla dört mevsim ısıtma ve soğutma ihtiyacını karşılıyor. A sınıfı enerji verimliliği sunan klimalar, % 30’a varan yüksek enerji tasarrufu sağlıyor. Klimalar üstün özellikli yapısı ile de dikkat çekiyor.

43 İldeki Turizm Tesislerine Klima Bulundurma Zorunluluğu Getirildi

Yorum Yaz
Etiketler:  , ,
Kültür ve Turizm Bakanlığı, iklim koşullarına göre 43 ildeki turizm tesislerine klima bulundurma zorunluluğu getirdi Kültür ve Turizm Bakanlığı, iklim koşullarına göre 43 ildeki turizm tesislerine klima bulundurma zorunluluğu getirdi. Kış turizmi ve yayla turizmine yönelik faaliyet gösteren asli konaklama tesislerinde ise klima şartı aranmayacak.

Klima Hesabı

Yorum Yaz
Etiketler:  , , ,
Klima Hesabı yapılırken dikkat edilmesi gereken birçok alt özellik ve etmen vardır.

Klima Hesabını kendi kendinize yapmanız tam olarak doğru sonuçlara ulaşmanızı sağlamayacak olsada, bu konuda klima hesabını daha kesin sonuçlarla yapması için klima servisinize veya klima merkezinize sormanız gerekse de aşağıda örnek olarak basit ayrıntılarla klima hesabı anlatılmıştır.

Yazın Özlediğiniz Serinliği, Kışın İse Sıcaklığı Evinize Getiriyor

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , ,
Yazın serinlemek kışın da ısınmak isteyenlerin ısıtma özellikli bir Bosch klima sahibi olması yeterli.

Klima sektörü 1.8 milyar dolar yolunda

Etiketler:  , , , ,
Birkaç yıl öncesine kadar lüks olarak görülen klimalar, yazların aşırı sıcak geçmesi nedeniyle olmazsa olmaz ihtiyaçlardan biri haline geldi.

Bu Yaz Airfel Inverter Klimalar ile Buz Kesileceksiniz

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , ,
İklimlendirme sektörünün öncü markası Airfel, enerji tasarrufu ve yüksek performansı bir araya getiren Inverter Serisi klimalarıyla dört mevsim ısıtma ve soğutma ihtiyacını karşılıyor.

Filtresi Temizlenmeyen Klimalar

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , ,
Sıcak günlerde klimalar hayatımızı kolaylaştırırken dikkatli kullanılmadığında ciddi hastalıklara sebep olduğu belirtildi.

Ferroli’nin 2011 Yaz Sezonundaki Şık Tasarımları Soğutma Modasına Damgayı Vuracak

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , ,
Isıtma soğutma sektörünün yenilikçi ve uzman markalarından Ferroli’nin yeni sezon klima ürünleri minimum enerjiyle maksimum verim sağlıyor

Türk Halkı Klimayı Yanlış Kullanıyor

Etiketler:  , , , ,
Alarko Carrier tarafından yapılan Klima Kullanım Alışkanlıkları Araştırmasına göre, Türk halkı klimayı yanlış kullanıyor.

Mitsubishi Klima’da Sessizlik Devri

Yorum Yaz
Etiketler:  , , ,
Mitsubishi Klimalarda fan kanatlarının ve ızgara şeklinin dizaynında yapılan gelişmeler ile çalışma sesi oldukça azaltılmıştır.

İklimimizi değiştiren icat

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , ,
Yazın sıcak günlerinde, kapalı yaşam alanlarında klima bulundurmak lüksten çok zorunluluk haline geldi. Peki vazgeçemediğimiz bu cihazlar hakkında ne biliyoruz? İşte olumlu ve olumsuz yanlarıyla ´serin dünyanın´ portresi...

Klima pazarı 2011’de yüzde 20 büyüyecek

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , ,
Küresel ısınmanın etkisi ve klima fiyatlarının erişilebilir düzeye erişmesi sonucu klima pazarı penetrasyonunun yüzde 10’a ulaştığını anlatan Alarko Carrier Ürün Yöneticisi Koray Fedar, bu yıl pazarın yüzde 20 büyüyeceğini söyledi

Airfel Çocuk Odası Kliması

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , ,
İklimlendirme sektörünün öncü firmalarından Airfel, çocuklar için özel olarak ürettiği ‘Çocuk Odası Kliması’ ile sadece yaz sıcaklarında değil, dört mevsim boyunca çocuklu ailelerin en büyük yardımcısı olacak.

Siz Nereye, Serinlik Oraya

Etiketler:  , , , ,
Bu yaz Olimpia Splendid´in Piu klimasına sahipseniz sıcaklar sizi korkutmasın.

Doğru Klima İleDüşük Enerji Tüketimi Sağlanabilir

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , ,
Arçelik, Bosch – Siemens Grup, Daikin, Diamond Electric, Hitachi, İklimSA, Klima Plus ve Panasonic firmalarının katkıları ile gerçekleştirilen basın toplantısında bir açıklama yapan İSKİD, geçen yıl yaz aylarında yaşanan talep sıkışıklığı konusunda uyarıdı

Klima Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , ,
Kavurucu Yaz Sıcaklarının En Büyük Kurtarıcısı Olan Klimaların İstenilen Rahatlığı Sağlaması İçin Klima Alırken Dikkatli Olmak Gerekiyor.

Airfel’den yüzde 30 daha az enerji harcayan klimalar

Etiketler:  , , , ,
İSTANBUL İklimlendirme sektörünün önde gelen markalarından Airfel, Inverter Serisi klimalarıyla mekânları dört mevsim ısıtıp soğutuyor

Tek bir SMS’le evi serinletin

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , ,
Mobil cihazların farklı ürünlerle entegrasyonu giderek artarken Turkcell ve Vestel de bu trendi fırsat bilip yeni bir işbirliği gerçekleştirdi.

Bakımı yapılmayan klima, yüz felci ve alerjik astıma neden oluyor

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , ,
Senede iki kez genel bakımı yapılmayan klimalar, baş ağrısı, sinüzit, kronik yorgunluk, burun kanaması, yüz felci ve alerjik astıma yol açıyor. Ev ve iş yerlerinin en önemli eşyası konumunda olan klimalar, senede iki kez genel bakımdan, ayda bir kez de filtre temizliğinden geçirilmesi gerekiyor.

Binalardaki klima kirliliği son buluyor

Etiketler:  , , ,
Türkiye distribütörlüğünü Akcor Havalandırma Sistemleri´nin yaptığı İtalyan Olimpia Splendid markası, dış ünitesiz klima ürünleri ile bir ilke imza atıyor

Tasarruflu klima kullanımı için öneriler

Etiketler:  , , ,
Türkiye’deki distribütörlüğü Bosch Termoteknik tarafından yürütülen Daikin’in, ısıtma ve soğutma işlevine sahip yeni ürünü Nexura havadan havaya ısı pompası sistemiyle çalışıyor. Dondurucu kış aylarında ısınmak, sıcak yaz günlerinde serinlemek isteyenler Nexura konforu ile tüm yıl istediği atmosferi yaşayabiliyor.

Alo Klima

Etiketler:  , , , ,
Alo Klima | A Sınıfının Bile Ötesinde. Enerji Tüketiminde Cimri Toshiba Klimalar.

Klimasan klimadan hisse devri açıklaması

Etiketler:  , , , , ,
Klimasan Klima’nın Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda yayımlanan özel durum açıklamasında, şirketin yüzde 61,01 ‘ine sahip Şenocak Holding hisselerinin devrine ilişkin bilgi verdi.

Airfel ‘Çocuk Odası Kliması’nı yeniledi

Etiketler:  , , ,
AIRFEL, çocuklar için özel ürettiği ‘Çocuk Odası Kliması’nı yeniledi.

Alarko Carrier, her yıl yeni bir Totaline mağazası açacak

Yorum Yaz
Etiketler:  , , ,
İklimlendirme sektörünün öncü kuruluşu Alarko Carrier, Türkiye’de ısıtma, soğutma, klima, pompa ve su tesisatı sektörlerini bir araya getiren yedek parça tedarik zinciri Totaline’ın dördüncü mağazasını Antalya’da açtı. Alarko Carrier, her yıl yeni bir Totaline mağazası açmayı hedefliyor.

İnsanların yerini tespit eden klima

Etiketler:  , , ,
İnsanların yerini tespit eden klima
13.05.2011 Beko Süper Invertech klima, uykuda rahatsızlık vermemesi için uyku modu fonksiyonu ile minimum sesle çalışırken, aynı zamanda aerosense özelliği sayesinde de, ortamda kimse yokken minimum enerji modunda çalışarak tasarruf sağlıyor.

AIRFEL ELAZIĞLI SEKTÖR PROFESYONELLERİ İLE BULUŞTU

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , ,
İklimlendirme sektörünün yenilikçi markası Airfel, Elazığ’da iş ortakları ile bir araya geldi. 15 Nisan’da Akgün Elazığ Otel’de gerçekleştirilen toplantıda Airfel yetkilileri; yerel yönetim, bayiler ve sektör profesyonellerine ısıtma, soğutma ve havalandırma sektörü hakkında bilgi verdi.

AIRFEL’İN ELAZIĞ ve ADIYAMAN’DA DÜZENLEDİĞİ TOPLANTILARA BÜYÜK İLGİ

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , ,
Sanko Holding şirketlerinden Airfel, 2010 yılından bu yana gerçekleştirdiği iş ortakları bilgilendirme toplantılarını son olarak Elazığ ve Adıyaman’da düzenledi. Büyük ilgi gören toplantılarda Airfel yetkilileri; yerel yönetimi, bayilerini ve sektör profesyonellerini iklimlendirme sektörü hakkında bilgilendirdi.

Airfel Sodex Talihlileri Açıklandı

Etiketler:  , , , , ,
SODEX ANKARA 2011’in çekiliş sponsoru olan Airfel’in, fuar ziyaretçileri arasında yaptığı çekiliş sonuçlandı. Milli Piyango izniyle düzenlenen çekilişte, Airfel Digifix kombi ve Airfel Conaplus klima kazanan talihlilere hediyeleri teslim edilmeye başlandı

46 ülkeye ihracat yapan Airfel, kendi kalitesini dünyaya kabul ettiriyor.

Etiketler:  , , , , , , , , ,
Isıtma soğutma ve havalandırma sektöründe faaliyet gösteren Airfel, 1999 yılında kuruldu. Kısa sürede yakaladığı başarı ve büyüyen pazar payı sayesinde 2001 yılında Sanko Holding bünyesine katıldı. Bu birleşme ile birlikte marka yatırımları hız kazandı.

Sağlıksız klima kullanımı hasta ediyor

Etiketler:  , , , , ,
Kapalı ortamların ısısını ve nem oranını istenilen seviyelere getirebilen klimaların, solunan havayı ve solunum yollarını doğrudan etkilediği, klima kullanımıyla birlikte su damlacıklarıyla havaya karışarak insanlara bulaşan bakterilerin, ölümlere yol açan Lejyoner hastalığına neden olduğu bildirildi.

Beko’dan dünyanın en sessiz kliması

Etiketler:  , , , , ,
DÜNYANIN en sessiz klima serisi olma özelliğini taşıyan Beko Süper Invertech klima serisi 9000 ve 12000 Btu/h kapasiteye sahip iki modelden oluşuyor.

Akıllı klimalarla 5 yıl içinde ilk üç arasında oluruz

Etiketler:  , , , ,
Japon teknoloji devi Panasonic, kişisel bakım ürünleri ve çamaşır makinelerinden sonra şimdi de klimalarıyla Türkiye pazarına giriyor

Buderus ve Daikin Teskon Sodex Fuar’ında Yeni Ürünlerini Tanıttılar

Etiketler:  , , , , ,
Bosch Termoteknik´in üstlendiği dünyanın lider iklimlendirme sistemleri üreticisi Daikin ve Buderus ürün çeşitleriyle Teskon Sodex Fuar´ında dikkat çekti.

Samsung Yeni Gelişmiş Klima Modellerini İstanbul’da Düzenlenen Bölgesel Toplantısında Tanıttı.

Etiketler:  , , ,
Samsung’un yeni P Serisi (Maldivler) tüketicilerin hem para, hem de enerjiden tasarruf etmelerine yardımcı olan gelişmiş soğutma teknolojisi sunuyor.

AIRFEL INVERTER KLİMALAR, ŞIK TASARIMI VE YÜKSEK PERFORMANSI İLE BEĞENİ TOPLUYOR

Etiketler:  , , ,
Sanko Holding şirketlerinden AIRFEL, estetik modelleri ve teknolojik özellikleri
ile kullanıcılarının hayatlarını kolaylaştırmaya devam ediyor. Tasarruflu, çevre dostu ve anti bakteriyel Inverter klimalar, kullanıcılarının serin bir yaz geçirmesini sağlıyor.

Bireysel Klima Alırken Dikkat Edilecek Hususlar

Etiketler:  , , ,
Klima alımında, klima kapasitesinin ve kurulacağı yerin seçiminde mutlaka bir uzmandan yardım alınmalıdır.

Airfel, Çocuklar İçin Çocuk Odası Kliması Üretti

Etiketler:  , , , ,
İklimlendirme sektörünün öncü firmalarından Airfel, çocuklar için özel olarak ürettiği ´Çocuk Odası Kliması´ ile sadece yaz sıcaklarında değil, dört mevsim boyunca çocuklu ailelerin en büyük yardımcısı olacak.

Kuzey Soğutma hizmette

Etiketler:  , , ,
ALANYA’DA 15 yıldır klima sektöründe faaliyet gösteren Murat Kazancı’nın sahibi olduğu Kuzey Soğutma, Avsallar Beldesi’nde törenle hizmete açıldı.

Klima Kullanımı Dikkat İster

Etiketler:  , , ,
Klimayı verimli bir şekilde kullanmıyorsanız, hem cebiniz hem sağlığınız tehlikeye girebilir!

Isısan faaliyetlerine Bosch Termoteknik adıyla devam ediyor

Etiketler:  , ,
Isısan Isıtma isim değişikliğine giderek, Ocak 2011 yılından itibaren ‘Bosch Termoteknik Isıtma ve Klima Ticaret A.Ş.’ olarak hizmet vermeye başladı...

İzmir’de elektrik ‘klima’ya gidiyor

Etiketler:  , ,
Türkiye istatistik Kurumu verilerine göre, kişi başına mesken elektik tüketiminde birinci, toplam elektrik tüketiminde ikinci olarak açıklanan İzmir’in, ısınma ve soğutmada genel olarak klimİzmirliler, yaşamı kolaylaştırma yolunda, elektrikli ev aletlerinin her türüne de büyük rağbet gösteriyor.

İdeal klima bakımı nasıl olur?

Etiketler:  , ,
• Klimanın verimli çalışmasını sağlamak için belirli periyotlarla kontrol ettirilmeli.
• En az 6 ayda bir soğutma gazı kontrol edilmeli

Klima ithalatına damping vergisi

Etiketler:  , , ,
Uzak doğu menşeli klimaların ithalatında CIF bedelinin yüzde 25 oranında dampinge karşı vergi alınacak.

Parayı Verenler klimalı sınıfa girer

Etiketler:  , , ,
Adana´da Yeşilevler Endüstri Meslek Lisesi´nde öğrencilerin paralarıyla alınan klimaların bulunduğu sınıflara, para vermeyen öğrencilerin ´haksızlık oluyor´ gerekçesiyle alınmadığı iddia edildi

12 Stada Klima Takılacak

Yorum Yaz
Etiketler:  , , ,
2022 Dünya Kupası’na ev sahipliği yapacak Katarlılar, 41-49 dereceyi bulacak sıcaklık nedeniyle 12 stadyuma özel klima sistemi kuracak. Bu sayede stat içerisindeki ısı 27 derecede sabit kalacak

Kalitesiz Klima Hem Sağlığıa Hem De Ekonomiye Zarar Veriyor - Yerel Haberler

Etiketler:  , ,
Gelişen teknoloji ile birlikte lüks olmaktan çıkıp hayatın bir parçası haline gelen klimalar, en önemli ihtiyaçlardan biri haline geldi. Yazın aşırı sıcaktan kışın ise soğuktan koruyan klimaların kalitesiz olması hem sağlığa hem de ekonomiye zarar veriyor

Klima ve TV artık sihirli çubukla açılacak

Yorum Yaz
Etiketler:  , ,
Masallarda duyduğumuz ve filmlerde gördüğümüz sihirli deynekler televizyondan DVD oynatıcıya, bilgisayardan perde ya da klimaya kadar her şeyi kontrol edebiliyor. İlginç kumandalar 200 liradan satışa çıktı..

Akıllı bina deyip geçmeyin, Klima sistemini öğrenin!

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , ,
Son yıllarda büyük iş ve alışveriş merkezleri, konutlar genellikle akıllı bina teknolojisiyle inşa edilmektedir. Akıllı bina demek kısaca yangın ve güvenlik sistem otomasyonları olan, ısıtma/soğutma havalandırma sistemlerinin merkezi otomasyona bağlı olduğu, kapalı, dışarıyla açılabilir bir cam ile irtibatı olmayan, havalandırmasını filtreden geçirerek ortama veren klima santralleri ile yapan, dış ortamdan ayrıştırılmış bina demektir. Bu yöntemle hem daha steril, hem de ısıtma ve soğutma yönünden daha ekonomik bir ortam hedeflenmiştir. Ancak bununla birlikte umulmadık sorun ve hastalıklara da ortam hazırlanmıştır.

Ağustos´da En Çok Klimalar Karşılaştırıldı

Etiketler:  , , , , , , , ,
Geçtiğimiz ay artan sıcaklarla birlikte tüketicilerin internet´teki arayışları da değişti. Bakın Ramazan´dan itibaren en çok hangi ürünler aranmış...

Klima bitti vantilatör satışı %50 arttı

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , ,
Yaz sıcaklarında klima talebi artınca, firmalar montaja bile yetişemedi. Serinlemek isteyen vatandaş vantilatöre yöneldi

Ağustos ayında en çok “klima” arandı

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , ,
Yılın en sıcak günleri yaşanan Ağustos alışverişçiler, internette “klima” aradı.
Aylık 2 milyona yakın kişinin ziyaret ettiği akakce.com fiyat karşılaştırma sitesinde, ay boyunca 160 bin kişi klima ararken, en çok aranan kelimeler “klima fiyatları” oldu.

Sıcaklar elektrik tüketimini artırdı

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , ,
Yaz aylarında sıcaklardan bunalanların klima kullanımına yönelmesi dolayısıyla Çatalağzı Termik Santrali (ÇATES), yılın en fazla elektrik üretimini Temmuz ayını da aşarak 188 milyon 796 bin kilovat saat (KWH) ile Ağustosta yaptı.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Türkiye´nin enerji ihtiyacına üretimiyle katkı sağlayan 2x150 megavatlık kurulu güce sahip ÇATES´te, yaz aylarında özellikle klima kullanımının yaygınlaşması nedeniyle artan enerji ihtiyacı nedeniyle en üst seviyede üretim yapılıyor.

KLİMA KULLANIMI SESİNİZİ KISABİLİR

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , ,
Sigara, kafein, yanlış beslenme gibi pek çok faktör ses kısıklığına yol açabilir. Kadıköy Şifa Ataşehir Hastanesi Kulak Burun Boğaz Uzmanı Dr. Hakan Yenice ses kısıklığı nedenlerini ve nasıl önlem alınabileceğini anlattı.

Köye destek veren iş adamına teşekkür plaketi

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , ,
Zonguldak´ın Ereğli ilçesine bağlı Bayat Köyü muhtarlığı tarafından, köye yaptığı hizmetlerden dolayı Yazıcıoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi İrfan Yazıcıoğlu´na teşekkür plaketi verildi.


Köy muhtarı Ahmet Eyrilmez, cami içerisinde gerçekleştirilen plaket töreninde yaptığı açıklamada, camideki eksiklerin giderilmesi noktasında kendilerine yardımcı olan Yazıcıoğlu Şirketler Grubu´na teşekkür ettiğini söyledi. Muhtar Eyrilmez, bu sene oldukça sıcak geçen yaz mevsiminde köy camisinde bir tane klimanın yetersiz kaldığını ikinci bir klimaya ihtiyaç duyduklarını belirterek, şöyle dedi:

Sıcaktan kurtulurken gözünüze dikkat edin!

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , ,
Sıcaktan bunalan ya havuza koşuyor ya da klima çalıştırıyor. Ancak hijyenik olmayan havuzlar ve bakımsız klimalar yüzünden gözünde “konjonktivit” şikâyetiyle doktora başvuranların sayısı arttı

Bu sıcaklığa klima bile dayanmadı

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , ,
Çöl sıcaklarına karşı klimalarında yetersiz kalması sonrasında vatandaşlar bakın nerelerde serinlemeyi tercih ediyor.

Türkiye´de bu yıl hava sıcaklığı mevsim normallerinin üzerinde seyrediyor. Çöl sıcaklarının görüldüğü Güneydoğu illeri adeta yanıyor. En yüksek sıcaklık ise Diyarbakır´da hissediliyor. 45 derecede oruç tutan Diyarbakırlıların serinlemek için tercih ettiği yerlerin başında tarihi surların dipleri ile camiler geliyor. Evlerde klimaların çoğu zaman işlevsiz kaldığı şehirde gölgelik alanlar ile camiler dolup taşıyor.

Vatandaş klima dedi cami boş kaldı

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , ,
28 bin kişilik cami vatandaşlar tarafından tercih edilmiyor...

Adana´daki Ortadoğu ve Balkanlar´ın en büyük camisi olma özelliği taşıyan ve aynı anda 28 bin kişinin ibadet edebildiği Sabancı Merkez Camii´nde soğutma sisteminin olmayışı cemaati zorda bırakıyor. Aşırı sıcaklardan dolayı vatandaşlar mahallelerdeki klimalı camileri tercih ediyor.

Vantilatör için duvarları yıktılar

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , ,
Hüseyin Koyuncuoğlu / hurriyet.com.tr 17 Ağustos 2010Tarihinin en yüksek sıcaklıkları ile mücadele eden Türkiye´de klima ve vantilatör sıkıntısı yaşanıyor. Vatandaşlar mağaza mağaza gezerek vantilatör ararken üretici bir firma ise artan vantilatör talebine yetişmek ve sevkiyatı hızlandırmak için yükleme alanındaki duvarlarını bile yıktı. Klimada ise ürün sorunu pek yaşanmasa da klima alanlar haftalar sonrasına verilen montaj tarihleriyle karşılaşıyor.

Klima Borsada da Yok Satıyor!

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , ,
Klima Borsada da Yok Satıyor! Son yılların en sıcak yazı, klima satışlarını patlattı. Bu artışın etkisiyle İMKB´deki klima üreten şirketlerin hisseleri de ürünleri gibi yok satmaya başladı.

Türkiye´yi kasıp kavuran aşırı sıcakların ve yüksek nem oranları hissedilen sıcaklığa tavan yaptırdı. İstanbul´daki nem oranı yüzde 50 seviyelerine, İzmir´de yüzde 40´lara yakın Antalya´da ise yüzde 80´e kadar çıktı.

Klima mı, vantilatör mü?

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Sıcaklardan korunmak için hangisi tercih edilmeli? Uzmanlar ne diyor?
Özellikle son iki haftadır yaşanan sıcaklıklar çıldırtır duruma geldi. Araştırmalara göre klima ve vantilatör satışlarında Ağustos ayının başından beri inanılmaz bir patlama yaşandı. Bazıları evinde klima kullanmayı tercih ederken bazıları vantilatörle serinlemeye çalışıyor. Peki hangisi tercih edilmeli? Vantilatör mü, klima mı? Klimanın veya vantilatörün zararları nelerdir? Hangisi daha doğru bir serinlik sağlar?
Begüm ÇELİKKOL/ HABERTURK.COM

Serinlemek için 10 gün bekleyin

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , ,
Kavurucu sıcaklar klima satışını patlattı. Talepleri karşılamakta zorluk çeken firmalar, montaj için günler sonrasına tarih veriyor.

Bazı kentlerde 45 dereceyi bulan hava sıcaklıklarıyla son yılların en bunaltıcı ve nemli günlerini yaşayan Türkiye’de klima satışları patladı. Stoktaki ürünler neredeyse tamamen tükenirken yoğunluktan bir günde yapılacak montaj için alıcılara en az bir hafta süre verilmeye başlandı.

Klima ve vantilatöre hücum

Yorum Yaz
Etiketler: